F1.sk F1.sk

Podľa Grosjeana museli komisári popíjať vínko, Oconovi sa však aj tak ospravedlnil
zdroj: TASR/AP

Podľa Grosjeana museli komisári popíjať vínko, Oconovi sa však aj tak ospravedlnil

Okamžite po štarte Veľkej ceny Francúzska sa zrodila kolízia dvoch domácich pretekárov. Romain Grosjean mal v strede trate dostatok miesta, ale akosi si nevšimol Estebana Ocona, ktorý bol na ľavej strane a tvrdo do neho vrazil. Komisári mu neskôr udelili päťsekundový trest, ktorému sa veľmi čudoval.

A čudoval sa aj Ocon, ktorý nechápal, čo zas Grosjean vyviedol. O malú chvíľu na to ho navyše trafil ďalší z Francúzov Pierre Gasly, ktorý ho definitívne vyradil z pretekov. 

"Povedzte mi, čo zlé som spravil?" pýtal sa Grosjean vo štvrtok na Red Bull Ringu, pričom novinárom ukazoval palubné zábery. "Takto dostanete päťsekundový trest. Pohol som volantom? Spravil som niečo? Toto je absolútny nonsens. To je všetko, čo k tomu môžem povedať. Nemohol som vedieť, že je tam, pretože som bol takmer na hrane okruhu. Nečakal som, že tam ešte bude auto."

Grosjean vraj Oconovi následne poslal správu a ospravedlnil sa, ale odpovede sa nedočkal: "Ospravedlnil som sa. Poslal som mu správu so slovami 'Nevidel som ťa, sorry'. Ale aj tak mám pocit, že svoju veľkú cenu si zničil už o dve zákruty neskôr."

Ocon vraj na ospravedlnenie nereagoval a neodpovedal mu. "Nie," skonštatoval Grosjean. "Dnes ráno som sem letel spolu s ním a nič nepovedal. To je však iný príbeh. Videl som ho hodinu a pol na palube lietadla. Už je to OK... bola to naša domáca veľká cena a všetci sme chceli, aby to dopadlo dobre."

Pretekár Haasu rozhodnutie komisárov tak či tak nevie akceptovať a podľa neho museli "popíjať vínko". Inak by vraj nebolo možné, že by ho potrestali.

"Keď sa pozriete na palubné zábery, tak Leclerc ma tlačil doľava," pripomínal Romain Grosjean. "Pochopiteľne som si nechcel zničiť predné krídlo, takže som sa takisto pohol trochu doľava. Dnes ráno som dostal toto video a keď som ho videl, bol som doslova šokovaný, že som za to dostal trest."

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk