F1.sk F1.sk

Stroll o aktuálnom trápení: Lepšie ako kancelárska práca!
zdroj: Williams

Stroll o aktuálnom trápení: Lepšie ako kancelárska práca!

Lance Stroll v minulom roku nebol bodovo ďaleko od kolegu Felipeho Massu, no tentoraz je bodovo ďaleko od všetkých. V Azerbajdžane využil tamojší chaos a problémy viacerých jazdcov, vďaka čomu skončil ôsmy, ale inak nič. Zväčša vypadáva už v prvej časti kvalifikácie a motá sa na posledných priečkach.

"Určite je to lepšie ako kancelárska práca!" zasmial sa Stroll na štvrtkovom stretnutí s novinármi. "Aj tak tu existuje príležitosť. Povaha tohto športu je v poriadku: máme tu dobré autá a máme tu i zlé autá. Mení sa to rok čo rok. Úlohou nás jazdcov je vyťažiť maximum z toho, čo máme k dispozícii."

"Naďalej som veľmi mladý a aj toto je súčasťou procesu pôsobenia v F1. V minulom roku som mal to šťastie, že som sa dostal aj na pódium a štartoval som i z prvého radu. V mnohých pretekoch som bol na bodoch a bolo to super. V tomto roku je to väčšia výzva, sme na tom inak."

Kanaďan následne zdôraznil, že motoršport je niekedy aj taký. "Treba to prekonať," pokračoval. "Aj keď naše kvalifikácie nie sú dobré, tak sa orientujem napríklad na štarty a užívam si to. Po štarte máme šancu získať späť niečo z toho, čo sme v kvalifikácii stratili... ide aj o tieto veci."

"Nuž a v pretekoch sa napokon môže udiať veľa havárií a rôznych vecí, človek nikdy nevie. Jednoducho treba makať a treba byť pripravený využiť každú ponúknutú príležitosť."

Za súťažným nasadením Strolla je jeho otec Lawrence, ktorý tím Williams štedro dotuje. Ostane v tomto zoskupení aj v budúcom roku? "Viem si predstaviť mnoho vecí, mám veľkú predstavivosť! Nepôjdem však do detailov, venujem sa pretekaniu."

"Uvidíme preteky po pretekoch. Veď toto je len deviaty víkend sezóny. Ešte ich prejde dosť, kým sa každý dozvie, čo bude robiť v budúcom roku. Ja sa aktuálne snažím dostať maximum zo situácie, v ktorej aktuálne som," dodal Lance Stroll.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk