F1.sk F1.sk

Renault nemá záujem o Neweyho, verí vybudovanej štruktúre
zdroj: Red Bull Content Pool

Renault nemá záujem o Neweyho, verí vybudovanej štruktúre

V padoku sa špekulovalo o tom, že Renault prejavil záujem o získanie Adriana Neweyho z konkurenčného tímu Red Bull Racing. Ide o najuznávanejšieho konštruktéra súčasnej Formuly 1, o ktorom sa často hovorí ako o dizajnérskom géniovi. S Red Bullom má zmluvu ešte pre ďalší rok.

"Nie," odpovedal šéf Renaultu Sport F1 Cyril Abiteboul na otázku Motorsport.com, či Renault skutočne mal záujem o Neweyho. "Adrianovi patrí za to, čo spravil, a čo naďalej robí, obrovské uznanie. Nemám pocit, že ostane bez zmluvy a naopak mám pocit, že Red Bullu a Aston Martinu sa cíti byť mimoriadne zaviazaný. Pustil sa s nimi do viacerých projektov."

"Na druhej strane ide aj o to, že máme silnú a etablovanú štruktúru, ktorej absolútne dôverujem. Bob (Bell, pozn. red.), Marcin Budkowski, ktorý k nám prišiel a preberá globálnu manažérsku pozíciu v Enstone, Nick Chester či Rob White, toto všetko máme v Enstone. Podľa mňa máme dobrú štruktúru na to, aby sme odviedli potrebnú prácu. Teraz potrebujeme len to, aby to fungovalo."

Renault prešiel v posledných troch rokoch veľkou reštrukturalizáciou a počet zamestnancov stúpol z menej ako 475 na približne 650. Podľa Abiteboula je to v tomto smere v poriadku a už by sa to malo začať prejavovať aj na trati.

"Zorganizovať všetky nové posily bolo o množstve práce - a nielen po finančnej stránke. Musíte sa o to postarať a v prvom rade identifikovať, kde niekoho potrebujete. Potom publikujete inzeráty, vyberáte si ľudí, integrujete ich a snažíte sa postarať o to, aby skupina ako celok fungovala správne. Je to obrovská úloha," zdôraznil Francúz.

Abiteboul následne povedal, že čoskoro sa skončí pôvodné trojročné obdobie, ktoré sa týkalo sezón 2016 až 2018. Po stránke budovania tímu i po športovej stránke vraj všetko napreduje podľa plánu. "Som si však absolútne vedomý toho, že na top tímy strácame ešte sekundu," uznal Cyril Abiteboul. "Potrebujeme si položiť nasledujúcu otázku: aký je plán pre roky 2019 až 2021, aby bol postavený tak, že v roku 2021 dokážeme bojovať o titul?"

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk