F1.sk F1.sk

V "power rankingu" sa na prvé miesto predral Hamilton, druhý je Leclerc
zdroj: Alfa Romeo Sauber F1 Team

V "power rankingu" sa na prvé miesto predral Hamilton, druhý je Leclerc

V aktuálnom "power rankingu", teda tabuľke sily, sa na prvé miesto vrátil pretekár Mercedesu Lewis Hamilton. Ten zažil vo Francúzsku perfektný víkend a pri zohľadnení posledných troch predstavení mu patrí najvyššia pozícia. V Monaku a v Kanade to síce v jeho podaní neboli najdokonalejšie predstavenia, ale tie nepredviedli ani ostatní pretekári.

Oficiálna stránka F1.com zohľadňuje bodovanie svojich odborníkov z posledných troch súťažných víkendov, takže aktuálne sa rátajú veľké ceny v Monaku, v Kanade a vo Francúzsku.

"Hamiltonov francúzsky výkon bol - povedzme to mierne - absolútna trieda," píše F1.com pripomínajúc, že bol najrýchlejší v prvých dvoch tréningoch, v kvalifikácii i v pretekoch. Ku "kompletke" mu chýba len triumf v treťom tréningu, ibaže tam pršalo a výsledky neboli reprezentatívne.

V Monte Carle skončil tretí a v Montreale piaty. "Ale jeho schopnosť prísť počas zlých dní s autom do cieľa na pomerne vysokej priečke a sfúknuť zvyšok poľa počas dobrých dní, znamená, že je späť na čele," dodávajú odborníci.

Hamilton poskočil z tretej pozície na prvú, nuž a druhé miesto si udržal Charles Leclerc. Monačan na svojom domácom podujatí vypadol pre poruchu bŕzd, ale potom skončil dvakrát desiaty, čo je so slabým autom Sauberu veľký úspech. Žiaril už v kvalifikácii, v ktorej postúpil do Q3 a skončil ôsmy.

Zo štvrtého miesta na tretie poskočil Daniel Ricciardo, ktorému sa k monackému víťazstvu rátajú dve štvrté miesta v Kanade a vo Francúzsku. Tentoraz to nemal jednoduché, pretože od polovice pretekov mal poškodené predné krídlo, no aj tak to uhral veľmi solídne. 

Sklamaní budú fanúšikovia Sebastiana Vettela, ktorý je aktuálne až štvrtý. Nehoda, ktorú na okruhu Paula Ricarda spôsobil, mu nevzala cenné body len v Pohári jazdcov, ale aj v power rankingu. 

"Avšak vďaka druhému miestu z Monaka a kanadskému víťazstvu, ktoré bolo podobne dominantné ako Hamiltonovo francúzske, si Vettel udržal vysoké postavenie," konštatuje F1.com.

Power ranking po VC Francúzska 2018:

  1. Lewis Hamilton (naposledy 3. miesto)
  2. Charles Leclerc (2.)
  3. Daniel Ricciardo (4.)
  4. Sebastian Vettel (1.)
  5. Carlos Sainz (8.)
  6. Max Verstappen (10.)
  7. Valtteri Bottas (5.)
  8. Pierre Gasly (7.)
  9. Nico Hülkenberg (-)
  10. Esteban Ocon (6.)

Z top 10 vypadol Fernando Alonso, ktorý posledné tri podujatia kvôli rôznym problémom nedokončil.

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk