F1.sk F1.sk

Whiting o tom, prečo Vettel dostal len päť sekúnd
zdroj: Pirelli Motorsport

Whiting o tom, prečo Vettel dostal len päť sekúnd

Trestom pre Sebastiana Vettela za spôsobenie defektu ľavej zadnej pneumatiky Valtteriho Bottasa bolo poškodené krídlo a následne udelená päťsekundová penalizácia. Tú si Nemec odpykal v boxoch a preteky bez väčších problémov ukončil o dve priečky vyššie ako Fín.

Mercedesu a aj mnohým fanúšikom sa takýto trest zdal byť nedostatočný. Charlie Whiting však rozhodnutie komisárov obhajuje. Zdôrazňuje, že ich úlohou je rozhodovať konzistentne a v súlade s predošlými trestami, pričom by nemali brať do úvahy okolnosti.

"Komisári mali štyri možnosti," vysvetľoval pretekový riaditeľ Charlie Whiting. "Päťsekundový trest, desaťsekundový trest, prejazd boxami alebo trest STOP/GO. Rozhodli sa pre päť sekúnd, čo bolo v súlade s inými incidentami tohto typu."

"Ak sa pozriete na dôsledky tohto incidentu, niekto by si mohol myslieť niečo iné. Komisári sa to však snažia nerobiť," podčiarkol Whiting. Vedenie pretekov tak neberie do úvahy dôsledky nehôd, ba ani možné škody spôsobené zlým načasovaním safety caru.

Sebastian Vettel dostal na svoju pretekársku licenciu aj dva trestné body, za posledných dvanásť mesiacov ich nazbieral dovedna päť.

Najnovšie z kategórie: FRANCÚZSKO

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk