F1.sk F1.sk

McLaren na Le Castellet zorganizoval krízové stretnutie
zdroj: McLaren

McLaren na Le Castellet zorganizoval krízové stretnutie

Situácia je vážna. Podľa správ z padoku sa v nedeľu v motorhome McLarenu konalo krízové stretnutie, ktorého sa mali zúčastniť všetci členovia tímu. Stalo sa tak po neuspokojivých výkonoch a šíriacich sa správach o možnej "vzbure" zamestnancov v továrni.

Stoffel Vandoorne potvrdil, že sa také niečo skutočne odohralo: "Nemôžem vám povedať, čo sa tam povedalo, ale padlo tam niekoľko povzbudivých slov pre celý tím. Boli tam všetci zamestnanci. Sú to pre nás ťažké časy, ale každý na to tlačí a dúfame, že sa to čoskoro zlepší."

Oranžové autá patrili v štartovom poli ku tým najpomalším. Na Fernanda Alonsa mali dokonca našliapnuté aj Williamsy. Vandoorne síce skončil dvanásty, no na body to bolo málo.

Alonso McLaren podporil a verí, že sa situácia čoskoro otočí. "Verím tímu. Tento víkend sme boli nekonkurencieschopní, ale viem, že na ďalšie preteky prinesieme nové veci."

Spokojný s aktuálnou situáciou byť nemôže. Ak sa McLaren nepozviecha, je pravdepodobné, že presunie svoj talent do americkej série IndyCar, kde by mohol dostať príležitosť — tiež v McLarene.

Éric Boullier na okruhu Paula Ricarda uviedol: "Koncentrujeme sa na Stoffela a Fernanda, ale rozhodne nebudem čakať a pozerať sa, či mi nejakého jazdca neprinesie Mikuláš," dodal na margo správ o možnom prestupe Ricciarda do McLarenu. A čo vybrať niekoho z jazdeckej akadémie? "Zatiaľ je priskoro na rozhovory o Landovi Norrisovi, no všetko je možné. Zatiaľ na túto tému viac povedať nemôžem."

Najnovšie z kategórie: Éric Boullier

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk