F1.sk F1.sk

Mercedesy s pneumatikami opäť nemali problém. To nemôže byť náhoda, píše AMuS
zdroj: Pirelli Motorsport

Mercedesy s pneumatikami opäť nemali problém. To nemôže byť náhoda, píše AMuS

Veľká cena Francúzska bola druhou, do ktorej Pirelli nasadilo pozmenené pneumatiky s o 0,4 milimetra tenším behúňom. A s ich prácou — podobne ako v Španielsku — opäť nemali väčšie problémy. To sa odborníkom z nemeckého Auto Motor und Sport zdá byť podozrivé.

Lewis Hamilton si prvú priečku s prehľadom ustrážil, ba dokonca už pred svojou prvou zastávkou mohol motor prepnúť do menej agresívneho režimu. Stratený čas vraj získaval "svojou jazdou", ktorú mu tento víkend gumy Pirelli nesťažili tak, ako na iných podujatiach v sezóne.

"Protiútok Mercedesu po prehre v Montreale má niekoľko príčin," vysvetľuje znovuzrodenie strieborných šípov vo svojej popretekovej analýze Auto Motor und Sport. "Na čele je nová pohonná jednotka. Desať konských síl spraví aspoň desatinku sekundy na kolo. Minimálne vylepšenia aerodynamiky vyladili aerodynamický balans."

Obočie však dvíhajú nad inou skutočnosťou. "Ako v Barcelone, aj tu boli použité pneumatiky s tenším behúňom. Mercedes ich opäť dokázal bez akýchkoľvek problémov dostať do pracovného okna. Toto nemôže byť náhoda, aj keď Mercedes problémy s gumami zľahčuje."

"Užší behúň sa menej hýbe. To zachováva stabilnejšiu aerodynamiku. Určite to nie je nevýhoda," zdôraznil Michael Schmidt vo svojom článku. "A potom šlo o ku Mercedesom prívetivý okruh a mierne teploty. Red Bully teda nemohli využiť výhodu plynúcu z opotrebovania gúm."

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk