F1.sk F1.sk

Hamilton prezradil, že vyrastal na hracích konzolách a Räikkönenovi so Schumacherom
zdroj: Mercedes

Hamilton prezradil, že vyrastal na hracích konzolách a Räikkönenovi so Schumacherom

Lewis Hamilton každým svojím víťazstvom prekoná nejaký rekord. Teraz boli prepisované štatistiky v počte vyhraných veľkých cien v rôznych štátoch, ktorých prvenstvo doteraz patrilo Michaelovi Schumacherovi. Hamiltonovi sa podarilo triumfovať v už 23 krajinách.

"To je pre mňa novinka," prekvapene konštatoval Hamilton. "Vždy, keď mi povedia o týchto rekordoch, Michael ma viac a viac ohromuje. Vracia ma to do čias, keď som ho ako dieťa sledoval. Vyrastal som plný túžby stať sa pilotom Formuly 1. V McLarene som bol už od svojich trinástich a celý čas som na Playstation hrával Formulu 1."

Hamilton následne prezradil, že najradšej si vyberal postavu Kimiho Räikkönena. "Vždy som hral za Kimiho, čo je tak trochu šialené. Nebol som Montoya, vždy som bol v Kimiho aute a chcel som bojovať proti nemu (Schumacherovi, pozn. red.)."

"Je šialené, ako sa život vyvinie a ako dostanete príležitosť pracovať s niektorými z týchto legiend. Neviem, či si uvedomujú, aký má pred nimi mladšia generácia rešpekt. Možno áno, možno nie" dodal obzerajúc sa po Kimim.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk