F1.sk F1.sk

Hamilton: Nie je spravodlivé, ak za to dostane len takúto frčku do nosa
zdroj: Mercedes

Hamilton: Nie je spravodlivé, ak za to dostane len takúto frčku do nosa

Veľkú pozornosť si v nedeľu vyslúžila nehoda Sebastiana Vettela a Valtteriho Bottasa. Pretekári sa tejto téme nevyhli ani na tlačovej konferencii. Lewis Hamilton sa už pred pódiovou ceremóniou čudoval, že komisári boli takí zhovievaví a po krátkom pohľade na zábery z prvej zákruty svoj názor veľmi korigovať nemusel.

"Nevidel som to úplne do detailov, ale niečo rýchle nám tam pustili," začal s vynášaním svojho rozsudku Hamilton. "Mňa to sklamalo, pretože ako tím sme mali šancu na zisk double. Získať ho je vždy neskutočný pocit, to je najvyšší cieľ tímu. Valtteri celý víkend odviedol solídnu prácu a celý rok bol silný."

"Všetci ideme do prvej zákruty tak tvrdo, ako len vieme. Keď vám však niekto kvôli chybe zmarí preteky a dostane len takú frčku do nosa, môže sa vrátiť a nakoniec skončí pred pilotom, ktorého vyradil, to nie je spravodlivé," zdôraznil úradujúci majster sveta. "Nemalo by mu byť umožnené skončiť pred ním, pretože ho úplne vyradil z pretekov. No také bolo ich rozhodnutie."

"V šampionáte tímov nás to vyšlo dosť draho. Prišli sme o cenné body. Ferrari z toho naozaj nemalo vyviaznuť s väčším počtom bodov ako my," krútil hlavou Hamilton. Tým podľa všetkého narážal na fakt, že Ferrari Sebastiana Vettela získalo viac bodov ako Mercedes Valtteriho Bottasa. V súčte totižto strieborné šípy nazbierali 31 bodov, zatiaľ čo Scuderia len 25.

Sebastianovi sa zaváhania začínajú kopiť. Vlani to bol incident v Azerbajdžane, nasledoval Singapur a teraz Francúzsko. Nemyslí si Hamilton, že na štvornásobného majstra sveta robí Vettel priveľa chýb, prípadne že ich spomedzi top pilotov robí najviac?

"Do tohto sa púšťať nebudem. Viem, čo chcete povedať, ale v prvej zákrute to bol naozaj pretekársky incident a také veci sa stanú," miernil atmosféru 33-ročný Brit. "Všetci ideme do prvej zákruty vo veľkých rýchlostiach, teda to nie je ľahké. Ja som šiel široko, lebo som videl, že sú dosť blízko. Povedal som si, že ak by mal niekto do mňa zozadu vraziť, tak radšej pôjdem ďalej."

"Nie, nemyslím si, že spravil viac chýb ako hocikto iný. Všetci jazdíme na hrane, bojujeme o šampionát, nehráme sa tu. Dávame do toho život, autá posúvame ďaleko na hranu, tak ako je ešte bezpečné. Nie sme na koľajniciach. Niekedy vyletíte. Sme len ľudia," dodal Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk