F1.sk F1.sk

Wolff: Lewisova perfektná odpoveď po sklamaní z Kanady
zdroj: Pirelli Motorsport

Wolff: Lewisova perfektná odpoveď po sklamaní z Kanady

Začiatok leta môže byť pre šampionát kľúčový. V priebehu šiestich týždňov je možné v Pohári jazdcov nazbierať až 125 bodov. Najbližšie má ku tomuto cieľu Lewis Hamilton. Jeho šéf a spolumajiteľ Mercedesu Toto Wolff bol s jeho výkonom veľmi spokojný.

"Pre Lewisa to bol perfektný štart do trojičky pretekov a správna odpoveď na sklamanie z Kanady," potešene riekol Wolff. "Má túto fantastickú schopnosť sa po ťažkých pretekoch vrátiť ešte silnejší. To sme videl aj na Le Castellet. Takmer celé preteky kontroloval a nespravil jednu jedinú chybu."

Mercedes trafil privezenými vylepšeniami do čierneho. "Vidíme pozitívne stránky nášho výkonu počas víkendu. Auto bolo rýchle a cítime, že sme vo vývoji spravili krok vpred. Veľká vďaka patrí celému tímu, ktorý tvrdo pracoval na tom, aby tieto zmeny priviezol."

Wolff však odkazujúc sa na Majstrovstvá sveta vo futbale a zápas Nemecka proti Švédsku upozorňuje: "Na základe nedeľného výkonu nesmieme robiť žiadne prognózy o nasledujúcich veľkých cenách. Stále je to súboj trojice a musíme byť v top forme, ak budeme chcieť tento výkon zopakovať."

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk