F1.sk F1.sk

Sainzovi sa pozdávajú francúzske záplaty: Majú neuveriteľný grip
zdroj: TASR/AP

Sainzovi sa pozdávajú francúzske záplaty: Majú neuveriteľný grip

Vo štvrtok sme vám na našom Facebooku priniesli fotografiu Sebastiana Vettela prezerajúceho si záplaty na okruhu Paula Ricarda. Asfalt bol na niektorých miestach opravovaný a kompetentní paradoxne využili aj celkom iné vzorky, ako bola tá pôvodná.

Po prvých jazdách sa na tom dobre bavil Carlos Sainz, ktorý si všimol, že záplaty ponúkajú omnoho lepší grip ako pôvodne položený asfalt. Dokonca ich prirovnal k šmirgľovému papieru.

"Ani si neviem predstaviť, aký by bol ten okruh v prípade, ak by bol celý takýto," usmieval sa pretekár Renaultu. "Bolo by to fakt zaujímavé, pretože tieto úseky nám ponúkajú poriadne vysoký grip."

"Je to čudný pocit. Dnes sme sa na trati dosť kĺzali, ale odrazu prídeme na tieto úseky a auto sa začne správať celkom inak. Snažíme sa upraviť svoj jazdecký štýl či brzdenie, pretože zmena gripu je na týchto miestach dosť výrazná. Tieto pasáže sa nachádzajú uprostred zákrut," pripomínal Sainz.

Talentovaný Španiel však pochybuje o tom, že táto skutočnosť by mohla napomôcť predbiehaniu: "Nie. Sme pretekári Formuly 1 a do nedele všetci nájdeme najrýchlejšie stopy."

Po piatku sa veľa hovorí aj o obrubníkoch. "Máme tu tri rôzne typy. Cez niektoré môžeme perfektne prechádzať, na niektorých je to horšie a niektorých sa nemôžeme ani dotknúť," dodal Carlos Sainz.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk