F1.sk F1.sk

Hartley sa obáva toho, že bude musieť vymeniť motor
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Hartley sa obáva toho, že bude musieť vymeniť motor

Druhý piatkový tréning sa pre Brendona Hartleyho skončil predčasne. Deväť minút pred oficiálnym koncom jázd začala jeho pohonná jednotka vydávať nezdravé zvuky. Na otázku, čo s tým má robiť, mu inžinier odkázal, aby monopost odstavil na bezpečnom mieste. Hartley teraz čaká na verdikt. Bude musieť vymeniť nejaké časti pohonnej jednotky?

Toro Rosso operuje s novou špecifikáciou, ktorú predstavilo ešte v Kanade. Vtedy dostal trest Gasly, po treťom tréningu dostal úplne nový balík. Ak by Honda predsa len musela niečo meniť, pravdepodobne by postupovala rovnako ako pred dvoma týždňami.

"Nemám zatiaľ všetky detaily, ale myslím si, že je tu istá pravdepodobnosť, že dostanem trest," komentuje svoju situáciu Hartley, pre ktorého sa deň skončil "veľmi nešťastne". "Mali sme problém s pohonnou jednotkou. Nemôžem vám o tom viac povedať."

"Som trochu sklamaný, ale snažím sa zostať pozitívny. Naša rýchlosť opäť vyzerala tak, že sme niekde v tom tesnom boji o stred poľa. Ak sa nám podarí dať všetko dokopy, tak určite budeme mať dostatočné tempo na zisk bodov. Pre mňa by to mohol byť náročný víkend, keby som dostal trest, ale ešte stále neviem, či sa tak aj stane," dodal Hartley, pätnásty muž v klasifikácii oboch tréningov.

Technický riaditeľ Hondy Tojoharu Tanabe po piatku spomínal potrebu "vyšetriť príčinu a zistiť rozsah škôd predtým, ako sa rozhodne, ako pokračovať po zvyšok víkendu."

Gaslymu sa darilo o čosi lepšie, v oboch piatkových dejstvách sa vošiel do prvej desiatky. "Je to neskutočný pocit jazdiť doma, hlavne vo svojej prvej formulovej sezóne! Bol to vskutku pozitívny štart do víkendu, vyzeráme byť rýchli."

"Myslím si, že máme ešte vo vrecku nejaký extra výkon, musíme pokračovať v tvrdej práci a zajtra si udržať toto tempo," hovoril na záver Gasly, ktorému sa aj napriek vetru podarilo nájsť dobré nastavenia. "Našli sme dobrý balans. Snáď získame v kvalifikácii pekný výsledok."

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk