F1.sk F1.sk

Zápchy fanúšikom VC Francúzska totálne znechutili: Je to absurdné
zdroj: Fake Charlie Whiting

Zápchy fanúšikom VC Francúzska totálne znechutili: Je to absurdné

Organizátori Veľkej ceny Francúzska v jednej veci totálne zlyhali: príchod na okruh Paula Ricarda a odchod z neho je totálne nedoriešený a fanúšikovia trčia v zápchach celé hodiny. Mnoho z nich stihlo len druhý tréning - aj to tesne - a potom sa z parkovísk nepohli do neskorých nočných hodín.

Vyzerá to tak, že niektorí ledva dorazia do svojich hotelov a už sa môžu otáčať, aby stihli sobotňajšie dianie. Takúto krízu Formula 1 nepamätá.

"Desať míľ (približne šestnásť kilometrov, pozn. red.) sme išli celé dve hodiny," povedal operačný riaditeľ Force Indie Otmar Szafnauer, ktorého slová cituje Motorsport.com. "Bolo to absurdné. Mali sme hosťa, ktorý sem priletel, mal so mnou absolvovať stretnutie a odletieť naspäť. No on na to stretnutie ani neprišiel. Musel sa otočiť a vrátiť na letisko."

"Zatelefonoval mi a povedal: 'Sorry, za dve a pol hodiny som prešiel len sedem kilometrov a o piatej mám let. Musím sa otočiť'," hovoril ďalej Szafnauer. "To, že desať míľ idem dve hodiny, pre mňa osobne nie je až taký problém. Aj tak sem musím prísť..."

"Ale ak by som bol fanúšik a v piatok by mi prejdenie siedmich kilometrov trvalo dve a pol hodiny, tak by som si to asi dvakrát premyslel. A v tom je problém. Mne je to jedno, ja sem prídem tak či tak, je to moja práca. No fanúšikovia majú na výber a asi si napokon vyberú podujatia, kde im prejdenie siedmich kilometrov netrvá dve a pol hodiny," zdôraznil Szafnauer.

Šéf podujatia Christian Estrosi pritom ešte pred začiatkom víkendu vyslovil tieto slová: "Celé mesiace sme pracovali aj na pláne dopravy. Vytvorili sme okruhovú cestu, ktorá umožní, aby premávka plynulo pokračovala. K dispozícii budeme mať 25 000 miest na parkovanie. Kyvadlová doprava bude zabezpečená z pätnástich miest v regióne a pre ľudí, ktorí na okruhu pracujú, sme vytvorili špeciálnu prístupovú cestu."

Teraz budeme napäto čakať na to, čo prinesie sobota a nedeľa. Na okruh sa však bude chcieť dostať ešte viac ľudí, takže situácia bude pravdepodobne ešte horšia.

Najnovšie z kategórie: Paul Ricard

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk