F1.sk F1.sk

Ericsson vystupoval z horiaceho auta s pokojom Angličana (+VIDEO)
zdroj: F1/Twitter

Ericsson vystupoval z horiaceho auta s pokojom Angličana (+VIDEO)

Marcus Ericsson v druhom tréningu chýbal. Na konci prvej polovice piatkového programu totižto ťažko havaroval. Jeho Sauber začal horieť a poškodil sa natoľko, že tím musí vymeniť šasi. A pretože pilot nemá povolené v rámci jedného dňa použiť viac ako jedno šasi, tým sa jeho dnešné účinkovanie skončilo.

"Som v poriadku," povedal Ericsson pre Sky Sports len krátko po nehode a začal vysvetľovať, prečo mu tak trvalo, kým z horiaceho auta vystúpil. "Prišiel som o zrkadlo, takže som si oheň nevšimol. Všetko som vypínal, potom som si všimol maršálov, tak som sa trochu poponáhľal."

"Moje pravé zrkadlo sa počas nehody zničilo. Mal som teda len to ľavé, no na ľavej strane nehorelo," ďalej opisoval nehodu švédsky pretekár. "Preto som len postupoval podľa procedúry na vypnutie, vždy som pár sekúnd počkal, kým sa každý prepínač úplne vypne. Nakoniec som vytiahol aj slúchadlá, takže som nepočul svojho inžiniera. Keď som začal vyliezať, tak som si uvedomil, že by som si asi mal švihnúť."

Ericssona nehoda frustrovala hlavne kvôli tomu, že sa mu dovtedy dosť darilo. V momente nárazu bol na štrnástej priečke. "Najotravnejšie na celej veci bolo to, že až do tej nehody som mal dobrý prvý tréning."

"V nastaveniach sme spravili niekoľko veľkých zmien a vrátili sa tam, kde sme boli na začiatku roka. Zdá sa, že práve to spôsobilo rozdiel. Cítil som sa pohodlne. Bol som nesmierne sklamaný, že som tréning ukončil takto," dodal Ericsson.

Zaujímavé bolo aj jeho vysvetlenie príčiny nehody: "Zatáčal som rovnako, ako v každom inom kole. Nebol som rýchlejší a nič som nerobil inak. Len mi odrazu celkom uletela zadná časť. Bola to čudná nehoda, na ktorú neexistuje dobré vysvetlenie."

"Mám však pocit, že som mal o niečo slabší protivietor a tým pádom aj slabší prítlak. Ale môže to stačiť na kompletnú stratu kontroly? Nemyslím si, no toto je jediná vec, ktorú sme našli. V každom prípade dnes bolo dosť veterno," prikývol Marcus Ericsson.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk