F1.sk F1.sk

Kauza Freddo: Brown je sklamaný, že niekto šiel s takou triviálnou vecou do médií
zdroj: McLaren Media Centre

Kauza Freddo: Brown je sklamaný, že niekto šiel s takou triviálnou vecou do médií

Čokoládky Freddo. Človek by neveril, že nová "kauza" sa môže točiť okolo pochutiny v hodnote niekoľkých centov. Jeden zo zamestnancov McLarenu však anonymne povedal, že práve takéto čokoládky v McLarene rozdávajú za odmenu. A nie je ich viac, lež iba jedna pre každého!

Situáciu teraz musia riešiť vedúci predstavitelia tímu. Éric Boullier i Zak Brown sa všetkému začudovali. "Článok som videl a trochu som sa zasmial," zareagoval Brown v rozhovore pre Sky Sports F1. "Od mužov a žien McLarenu sme sa dočkali ohromnej reakcie. Takže napokon bol ten článok vlastne dobrý, pretože každého poriadne naštartoval."

"Asi tak, ako tu išlo o jedno médium (The Mail on Sunday, pozn. red.), to mohla byť jedna osoba zo spoločnosti, v ktorej ich pracuje viac ako 800. Určite som trochu sklamaný, že s takouto triviálnou vecou išiel do médií, ale nie sme znepokojení."

Američan sa vzápätí vyjadril aj ku kritickým komentárom bývalého šéfa tímu Martina Whitmarsha. Ten takisto povedal, že od zamestnancov sa dopočul neuveriteľné veci a v McLarene vraj nič nefunguje.

"V tíme pôsobil dlho a pod Ronom Dennisom dosiahol mnoho úspechov," priznal Zak Brown. "Aktuálne je však nezamestnaný a tipujem, že si hľadá prácu. Celkovo som už stratil prehľad: bol dobrodruhom a robil America's Cup, potom bol chvíľu vo FIA. Určite chce prácu, ale u nás ju nedostane."

To však nie je všetko, čo sa okolo McLarenu aktuálne "točí". Hovorí sa aj o možnom najatí Daniela Ricciarda, ktorý mal dostať ponuku na 20 miliónov dolárov ročne.

"Sme fanúšikmi Daniela. Toto je obdobie v roku, v ktorom sa všetci obzerajú po možných jazdcoch a viac k tomu nepovieme," znela strohá reakcia Browna, ktorý ďalej hovoril o Fernandovi Alonsovi: "Chce získať Trojkorunu. Má len 36 rokov, takže má čas. My by sme si tu Fernanda radi udržali, chceme ho mať v našom aute F1... a ak by sme sa vrátili do Indy, tak by bol perfektným jazdcom aj tam."

Najnovšie z kategórie: Zak Brown

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk