F1.sk F1.sk

Vettel: Moje Ferrari bolo rýchle, ale ja som rýchly nebol
zdroj: TASR/AP

Vettel: Moje Ferrari bolo rýchle, ale ja som rýchly nebol

Pre Sebastiana Vettela sa piatok vyvinul veľmi podobne ako pred dvoma týždňami. Jeho auto si s okruhom na Le Castellet nerozumelo tak, ako by si bol prial. Mechanici prakticky celý deň menili nastavenia a snažili sa svojmu pilotovi auto ušiť na mieru. Najväčší kus roboty však budú musieť odviesť v noci.

V takmer identickom duchu ladil slová aj po piatkovom tréningu v Kanade. Na svojho kolegu strácal a tiež nebol spokojný so svojím Ferrari SF71-H. Takýto scenár sa tento rok opakuje už pravidelne. Zatiaľ sa Ferrari darí boj s nastaveniami vyhrávať a hoci Räikkönena pasoval po piatku na trati Gillesa Villeneuveho do pozície favorita, napokon preteky vyhral on. Menej slávne to zatiaľ dopadlo len v Španielsku.

"Myslím si, že auto bolo rýchle, lenže ja som s ním nedokázal byť rýchly. To je všetko. Niekedy sa vám prihodia takéto dni," komentoval piatkové dianie Sebastian Vettel, ktorý mal navyše jazdiť so staršou pohonnou jednotkou. Tú novú čaká robota až v sobotu. "Toto je náročný okruh a nie je ľahké mať všetko správne nastavené od začiatku až do konca."

"Niektoré zákruty je poriadne náročné dobre trafiť a nájsť si tú optimálnu zónu. Počas dlhých jázd sa mi darilo s tým hrať o čosi viac a vyskúšať si rôzne veci s pretekárskymi stopami, aby som sa toho viac naučil. Dúfam, že zajtra sa od toho odrazím. Mali by sme nájsť lepší rytmus. Pokiaľ ide o auto, vieme sa zlepšiť, pretože stále nie je tam, kde by malo," dodal priebežne prvý muž šampionátu.

Druhá strana garáže mala už tradične pokojnejší piatok. Kimi Räikkönen sa dnes prakticky celý deň držal na pozícii toho rýchlejšieho z dvojice pilotov Ferrari. Veľa však toho po piatku nenahodnotil.

"Myslím si, že popoludní sme mali dosť ťažké podmienky. Ale..." rozhovoril sa Kimi Räikkönen, no rýchlo ho to prešlo. "Je fajn, že sme na novom mieste — nie novom pre pretekanie — bol som tu už predtým. Bolo to dobré."

Ted Kravitz sa z dvojice pilotov Ferrari snažil vypáčiť viac slov aj "smalltalkom", no rýchlo prišiel na to, že sú voči nemu obaja imúnni.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk