F1.sk F1.sk

Horner tvrdí, že Red Bull Hondu nebude konštruktérsky obmedzovať
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner tvrdí, že Red Bull Hondu nebude konštruktérsky obmedzovať

Spolupráca McLarenu a Hondy vraj neklapala aj preto, lebo obe strany neboli schopné normálne komunikovať a dohodnúť sa. McLaren si presadzoval svoju politiku "veľkosť 0", v rámci ktorej postavil aerodynamicky čo možno najkompaktnejšie auto. Prinieslo to však problémy, pretože Honda potrebovala na svoju pohonnú jednotku viac priestoru. Ak to povieme veľmi zjednodušene...

V Red Bulle si však chcú dať pozor na to, aby nedopadli rovnako. Šéf tímu Christian Horner teraz v rozhovore pre Sky Sports F1 povedal, že Honda nebude nijako obmedzovaná.

"Renault má aktuálne svoj vlastný tím a majú iné priority," vysvetlil Horner blížiaci sa rozchod z Francúzmi. "A podľa mňa môžeme vidieť progres, ktorý Honda dosahuje. V priebehu posledných približne deviatich mesiacov vykonali zmeny. Progres, ktorý dosahujú, je celkom zrejmý. Pre nás je to rozhodne ten správny partner."

"Náš prístup bude nasledovný: 'Choďte a postavte najlepší motor, aký len viete. Nebudeme vám dávať žiadne obmedzenia, my ho už do auta popraceme'. Majú talentovaných ľudí, s ktorými začali spolupracovať a majú aj niekoľkých špecialistov, s ktorými kooperujú."

Ako vieme, McLarenu to s Hondou nevyšlo, ale Horner v tom všetkom vidí len "veľmi malé riziko. Skôr nás zaujímajú príležitosti a potenciál, ktorý v tom je. Skúsenosti McLarenu boli skúsenosti McLarenu. A vlastne máme možnosť vidieť, že vymenili motorového partnera a nejako veľmi sa nezlepšili. My sme svoje rozhodnutie založili na tom, čo tu máme pred sebou na stole a tešíme sa na to."

"Išlo o inžinierske rozhodnutie týkajúce sa toho, čo by bolo najlepšie spraviť pre našu konkurencieschopnosť a ako by sme mohli najlepšie stiahnuť stratu na Mercedes a Ferrari. Rozhodne máme pocit, že toto je najlepšia cesta," dodal Christian Horner.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk