F1.sk F1.sk

V názve tímu Aston Martin aj Honda? Žiaden problém, tvrdí Palmer
zdroj: Red Bull Content Pool

V názve tímu Aston Martin aj Honda? Žiaden problém, tvrdí Palmer

V Astone Martin, ktorý je titulným sponzorom Red Bullu, nevidia problém v prechode z pohonných jednotiek Renaultu na japonské Hondy, hoci dve automobilové značky v názve by mohli pôsobiť rozpačito. Po dvoch rokoch označovania motorov Renault ako TAG Heuer sa Aston Martin bude musieť o miesto podeliť s Hondou.

"Je jasné, že názov tímu je Aston Martin Red Bull Racing. FIA potom pridá meno výrobcu motoru," povedal pre motorsport.com šéf Astonu Martin Andy Palmer. "Buďme úprimní. Keď bol označovaný ako TAG, všetci vedeli, že to bol Renault. A v tomto smere — aký je rozdiel v tom, či je to Renault alebo Honda?"

"Aston Martin sa s týmito značkami ani zďaleka neuchádza o rovnakého zákazníka. Meno nám preto nerobí absolútne žiaden problém," podčiarkol Palmer, ktorého spoločnosť bola o možnom prechode k Honde informovaná dopredu. Hlavným cieľom zmeny je však snaha dostať sa v šampionátoch vyššie.

"Pozrite, keby to bol motor Ferrari, mal by som problém! To by bolo cez čiaru," pokračuje 55-ročný Brit. "Ale naši zákazníci neporovnávajú nás s ponukami od Renaultu či Hondy." Preto nepovažuje Hondu za väčší problém ako spojenie TAG Heuer a Renaultu.

"Nejaký čas sme o tom vedeli a v základe súhlasíme s tým, kam chce Red Bull ísť. A aby sme mali jasno: nemáme právo veta, sme jednoducho súčasťou tohto procesu a toto je filozofia, s ktorou ideme do F1 pretekať," vraví Palmer.

V Astone Martin majú zato, že je lepšie spolupracovať s iným tímom ako namáhavo a od základov budovať vlastný. "Naše kritériá sú veľmi jednoduché. Robíme všetko, aby sme vyhrali. Tím má jasný pocit, že prechod od Renaultu ku Honde mu dá lepšie šance na víťazstvá. V tomto zmysle kvitujem ich rozhodnutie."

Najnovšie z kategórie: Aston Martin

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk