F1.sk F1.sk

Zamestnanci McLarenu sa búria: Za odmenu vraj dostávajú čokoládky za 25 pencí
zdroj: Freddo bar

Zamestnanci McLarenu sa búria: Za odmenu vraj dostávajú čokoládky za 25 pencí

Vyzerá to tak, že v McLarene je poriadne dusná atmosféra. Pred niekoľkými dňami sme vás informovali o slovách bývalého šéfa tímu Martina Whitmarsha, ktorý situáciu vo Wokingu poriadne skritizoval, nuž a ono sa to akosi rozbehlo.

Zamestnanci tímu by vraj boli ochotní už aj štrajkovať, ale boja sa toho, že prídu o prácu. Daily Mail teraz vytiahol neskutočný príbeh o tom, že najtvrdšie pracujúci zamestnanci dostávajú za odmenu čokoládky Freddo, ktoré stoja 25 pencí, teda do 30 centov.

"Pracovali sme nespočetné množstvo hodín, potili sme krv a oni nám dali čokoládky Freddo za 25 pencí," povedal jeden zo zamestnancov, ktorý chcel ostať v anonymite. "Manažment ich posunul nadriadeným, ktorí ich následne mali rozdeliť medzi zamestnancov svojich tímov. Každému presne jednu."

"Freddo dostávame vtedy, keď balík stihneme vyrobiť v rámci prísneho časového harmonogramu. V máji sme napríklad dostali dva týždne na to, aby sme vyrobili vylepšenia pre Španielsko. Všetci sme pracovali nonstop, aby sme to stihli. Zvládli sme to. O týždeň neskôr sme všetci ako 'bonus' dostali Freddo. Naši nadriadení sa pri ich odovzdávaní cítili trápne. A Freddo sme dostali aj v minulom roku po postavení auta."

Nemenovaný zamestnanec pridal aj informácie o tom, že vedúci predstavitelia tímu sú aktuálne v mnohých smeroch bezradní: "Na brífingu po VC Kanady povedali, že vedia, čo je s autom zle, ale nevedia, ako to napraviť. A oni sa pýtajú nás, pričom zarábajú šesťmiestne sumy."

"Štyroch členov vedenia voláme 'nedotknuteľní'. Je to pretekársky riaditeľ Éric Boullier, šéfinžinier Matt Morris, hlavný operačný šéf Simon Roberts a operačný riaditeľ David Probyn. Niektorí z nich sa tu len prechádzajú a diskutujú. Vôbec ich nerešpektujeme. Naši ľudia už začínajú bojkotovať brífingy, pretože sú ako vtip. Atmosféra je toxická. Radi by sme išli do štrajku, ale všetci sa bojíme o stratu svojich miest," dodal zamestnanec.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk