F1.sk F1.sk

McLaren vraj oslovil Ricciarda, mal mu predložiť štedrú ponuku
zdroj: Red Bull Content Pool

McLaren vraj oslovil Ricciarda, mal mu predložiť štedrú ponuku

Daniel Ricciardo sa stáva jedným z horúcich želiezok aktuálneho prestupového trhu. S Red Bullom Racing naďalej nepredĺžil zmluvu a možno ani nie je celkom spokojný s tým, že stajňa bude od budúceho roku odoberať motory Honda. Dlhšie poškuľoval po mieste v Mercedese či Ferrari, no teraz vraj obdržal aj ponuku McLarenu.

Tlačená verzia nemeckého Sport Bildu píše o tom, že Austrálčan má na stole ponuku na 20 miliónov dolárov ročne, čo je viac ako trojnásobok jeho súčasného platu! Ak je to pravda, tak to jednoznačne naznačuje aj odchod Fernanda Alonsa zo športu, pretože McLaren by sotva platil dvoch takýchto lídrov.

"Náš Daniel Ricciardo je kráľom trhu," povedal poradca Red Bullu pre motoršport Helmut Marko, ktorého slová cituje The Guardian. "McLaren mu každý týždeň ponúka viac a viac. Ricciardo nechce podpísať nič do okamihu, kým nepodpíše Hamilton. Je to tak trochu čudné, ale azda sa to čoskoro skončí."

Ak by sa McLarenu podarilo Ricciarda získať, stajňu by čakal aj ďalší problém. Posadila by k nemu Stoffela Vandoorna alebo rastúcu hviezdu Landa Norrisa? "Áno, bude pripravený," odpovedal pretekársky šéf tímu Éric Boullier na otázku Motorsport-Total.com týkajúcu sa budúcoročného nasadenia Norrisa. "Aktuálne má povinnosti v F2, ktoré ho pripravujú na F1. K dispozícii by navyše dostal aj pár testovacích dní."

Lando Norris je už vo veku osemnásť rokov vynikajúci a v šampionáte F2 je na prvom mieste. Scuderia Toro Rosso ho chcela získať už okamžite a nahradiť ním Brendona Hartleyho. "Špekulácie nekomentujeme, OK?" znela Boullierova reakcia. "Môžem povedať len jedno: Red Bull je známy tým, že má nos na talenty. Ak by teda mal záujem o Landa, tak by sa nám potvrdilo, že tu máme talentovaného jazdca."

Všetko spomínané môže dostať do problémov Vandoorna, ktorý má už 26 rokov a nepatrí k najmladším. Zatiaľ navyše takmer nič neukázal, s Fernandom Alonsom v kvalifikáciách prehráva 0:7 a na body 8:32. "Patrí do našej rodiny a je súčasťou nášho jazdeckého zloženia. Vo Fernandovej kariére bolo len veľmi málo tímových kolegov, ktorí ho popreháňali, prípadne boli lepší."

"V minulosti to mali začínajúci jazdci ľahšie a mohli veľa testovať. Bolo to niečo také, ako keď má Red Bull teraz v podobe Toro Rosso druhý tím - oni pripravujú svojich jazdcov práve tu. Celkovo som však toho názoru, že Stoffelovi to ide dobre. Často je na Fernandovej úrovni a ja som s jeho vývojom spokojný," zdôraznil Éric Boullier.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk