F1.sk F1.sk

Horner tvrdí, že išlo o inžinierske rozhodnutie. A bolo celkom jasné...
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner tvrdí, že išlo o inžinierske rozhodnutie. A bolo celkom jasné...

Red Bull Racing v utorok potvrdil, že od budúceho roku bude odoberať pohonné jednotky z dielne Hondy. Podľa šéfa tohto zoskupenia Christiana Hornera nešlo o žiadne komerčné rozhodnutie, ale čisto o technické. Nuž a ak máme veriť jeho slovám, nebolo o čom...

"Rozhodli sme sa na základe informácií, ktoré sme mali z Montrealu," priznal Horner narážajúc na to, že práve tam predstavili Honda i Renault upravené pohonné jednotky. "Naše rozhodnutie, ktoré bolo postavené na inžinierskom pohľade, bolo napokon celkom jasné."

"Cítili sme, že radšej, ako by sme mali veci odkladať, prípadne si žiadať ďalší čas, prišiel správny okamih na potvrdenie rozhodnutia a dnešné oznámenie. Aj Renault mal veľký záujem o to, aby rozhodnutie prišlo čo najskôr a mohli si pripravovať ďalšie vlastné plány."

Horner opäť zopakoval slová o tom, že spolu so svojimi kolegami sedel vďaka Toro Rosso "v prvom rade" a veľmi pozorne sledoval progres Hondy: "Bolo úžasné vidieť ho. Prišli sme k záveru, že Honda robí dobré kroky a napreduje tak po stránke výkonu, ako aj po stránke spoľahlivosti. Preto sme dospeli k náročnému rozhodnutiu, vďaka ktorému pohonné jednotky po dvanástich sezónach vymeníme za niečo nové."

Hlavným cieľom Red Bullu je podľa Hornera "naďalej sťahovať stratu na našich najbližších súperov". Tím na tom usilovne pracuje už niekoľko rokov. 

"Pochopiteľne, že pohonná jednotka je dôležitou súčasťou monopostu F1," pokračoval Angličan. "Sme presvedčení o tom, že Honda má potrebnú infraštruktúru, zdroje, technické kapacity i odhodlanosť na to, aby nám pomohla s našou výpravou týkajúcou sa sťahovania straty na Ferrari a Mercedes."

Všetko vraj máme vnímať aj z hľadiska synergií, veď Toro Rosso využíva napríklad tie isté prevodové systémy ako Red Bull. A v skutočnosti je toho ešte omnoho viac, pričom teraz k tomu pribudne aj celá pohonná jednotka. "Takže áno, rozhodne tu existujú výhody spoločnej dodávky tak pre Hondu, ako aj pre aktivity Red Bullu v F1."

"Teraz sme však ešte mimoriadne koncentrovaní na tohtoročný šampionát, pričom v oboch majstrovstvách máme malú šancu. Zatiaľ sme vyhrali dve veľké ceny a medzi konštruktérmi sme tretí... pred nami je ešte dlhá cesta. Budeme makať až do konca a do konca roka sa budeme spoliehať na podporu Renaultu. Som si istý tým, že nám ju budú neochvejne dodávať tak, ako počas predchádzajúcich jedenástich sezón," dodal Christian Horner.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk