F1.sk F1.sk

Di Montezemolo spomína na to, ako chcel Schumiho nasadiť po Massovom zranení
zdroj: Daimler

Di Montezemolo spomína na to, ako chcel Schumiho nasadiť po Massovom zranení

Felipe Massa mal počas podujatia na Hungaroringu 2009 obrovskú smolu. Vo vysokej rýchlosti narazil na pružinu, ktorá sa uvoľnila z iného monopostu a trafila ho do hlavy. Lekári s ním mali poriadne množstvo práce, ale v danej sezóne sme ho v akcii už nevideli.

Predstavitelia Scuderie Ferrari rozmýšľali, kým by ho mohli nahradiť, nuž a na um im prišiel Michael Schumacher. Nemec síce svoju kariéru ukončil už po roku 2006 a v tom čase sa venoval zväčša motocyklom, ale rýchlo v ňom vzbĺkol pretekársky oheň.

"Michaela som si zavolal do svojej kancelárie a povedal som mu: 'Michael počuj, musíš to spraviť pre mňa a pre Ferrari: musíš sa vrátiť'," povedal niekdajší prezident Ferrari Luca di Montezemolo, ktorého slová cituje stránka Motorsport.com. "Počas prvej polhodiny nebolo možné presvedčiť ho, ale po hodine povedal: 'OK, nemôžem povedať nie'."

"Do pretekárskeho oddelenia potom odkráčal ako dieťa. Ako taký malý chlapec, bol plný entuziazmu. Odišiel do Mugella, kde absolvoval so staršími autami veľmi dobré testy, ale lekár po nich bohužiaľ povedal, že na to nie je pripravený (predtým mal motocyklový pád, pozn. red.). Pre nás všetkých to bolo zlé," dodal di Montezemolo.

Scuderia napokon nasadila svojho testovacieho jazdca Lucu Badoera a neskôr Giancarla Fisichellu.

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk