F1.sk F1.sk

Leclerc naznačil, že Alonso sa pred neho dostal len kvôli problému v boxoch
zdroj: Sauber

Leclerc naznačil, že Alonso sa pred neho dostal len kvôli problému v boxoch

Charles Leclerc obsadil na Veľkej cene Kanady desiate miesto. Pomohlo mu vypadnutie Fernanda Alonsa, ktorý sa v priebehu pretekov dostal pred neho; inak by nebodoval. On však pripomenul, že nebyť problémov v boxoch, Alonso by sa pred neho nedostal.

Monačan jazdil od začiatku dobre a odolával útokom dvojnásobného majstra sveta. "Tentoraz som ho dokázal udržať za sebou," povedal Leclerc, ktorého slová priniesla stránka RACER. "Následne realizoval 'undercut', čo mu vyšlo, ale na trati som ho udržal za sebou a bolo to super. Ako som už povedal, boj s takýmito jazdcami mi pomáha rásť o niečo rýchlejšie. Bolo to teda fajn."

Druhý jazdec Sauberu Marcus Ericsson mal vôbec najrýchlejšiu zastávku v boxoch (2,37s), ale Leclercova sa do top 10 podujatia ani nedostala. Práve tam stratil rozhodujúci čas.

"Počas zastávky sme mali problém s pravým predným či ľavým predným kolesom, už si nespomínam. Stratili sme tam trochu času. Myslím si, že inak by sme sa na trať vrátili pred ním, ale aj to je súčasť pretekárskeho športu a niekedy sa to stáva."

"Naši chlapci odvádzajú so zastávkami neskutočnú prácu. Myslím si, že s Marcusom sme mali úplne najlepšiu zastávku a v Monaku som mal najlepšiu zasa ja. Sem tam sa stane, že prídu aj chyby, ale nebolo to nič veľké. Stáva sa. Napokon to na výsledku nič nezmenilo, keďže (Alonso) odstúpil," dodal Charles Leclerc.

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk