F1.sk F1.sk

Marko je rád, že Verstappen umlčal všetku "hlúpu kritiku"
zdroj: Red Bull Content Pool

Marko je rád, že Verstappen umlčal všetku "hlúpu kritiku"

Poradca Red Bullu pre oblasť motoršportu Helmut Marko je spokojný s tým, ako Max Verstappen zareagoval na kritiku, ktorá sa hromadila na jeho adresu. V úvode ročníka toho zbabral viac ako dosť a bol pod značným tlakom, ale kanadský víkend zvládol výborne.

"Všeobecne je pre celý tím veľká úľava, že do cieľa prišli obe autá," povedal Marko pre Motorsport.com. "Jedno pódium a jedno štvrté miesto. Nuž a z pohľadu Maxa sa skončí celá táto hlúpa kritika."

"Trikrát zaznamenal najlepší tréningový čas, kvalifikoval sa tretí a nespravil ani jednu chybu. Auto ani len trošičku nepoškodil, nič. Práve toto od neho očakávame a som si istý tým, že príde viac takýchto pretekov. Odviedol to, čo sme od neho očakávali a podľa mňa na to všetko správne zareagoval."

Marko bol s tým, čo v Kanade videl, celkovo spokojný. Montreal je považovaný za okruh, na ktorom rozhoduje výkon motora, no Red Bull Racing bol napriek pohonnej jednotke značky Renault prekvapujúco silný.

"Videli ste našu rýchlosť. Ricciardo zaznamenal v poslednom kole najrýchlejšie kolo pretekov (pre chybu pri odmávaní veľkej ceny bolo napokon zrušené, pozn. red.) a Max sa dramaticky doťahoval na Bottasa. Možno sme na neho mali začať útočiť o niečo skôr, ale zdalo sa, že predbiehanie bolo na tomto okruhu tak či tak zakázané. Takže sme asi dosiahli maximum," uznal bývalý pretekár.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk