F1.sk F1.sk

Marko potvrdil, že Hartley sa zlepšil: Je konkurencieschopný
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Marko potvrdil, že Hartley sa zlepšil: Je konkurencieschopný

S tým, čo v Scuderii Toro Rosso predvádzal Brendon Hartley, nevládla spokojnosť. Hovorilo sa o tom, že tím len hľadá vhodnú náhradu a s Novozélanďanom sa rozlúči. Napokon nikoho nenašiel, alebo sa Hartley zlepšil, no dnes sa vraj o tejto alternatíve už neuvažuje.

Toro Rosso má určitý problém, pretože osemnásť z devätnástich bodov získal Pierre Gasly a stajňa je aj preto len na siedmom mieste konštruktérskeho poradia s rovnakým počtom bodov ako ôsmy Haas. Ale v Kanade bol Hartley odrazu silný a nebyť chyby Lanca Strolla, mohol bodovať.

"Ak by sa jeho forma nezlepšila, tak by sme ostali odkázaní na nejakú alternatívu," priznal Helmut Marko v rozhovore pre Motorsport-Magazin.com. "Ale takto to nie je a Brendon je konkurencieschopný."

V Montreale štartoval z dvanásteho miesta, no jeho preteky sa skončili už po piatich zákrutách. "Tu bol trochu zapojený aj pán Stroll," skonštatoval Marko narážajúc na to, že práve on spravil chybu a Hartley nemal šancu. "Jedenáste Pierrovo miesto je povzbudzujúce, s Brendonom to azda mohlo dopadnúť ešte o niečo lepšie," dodal Helmut Marko.

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk