F1.sk F1.sk

Brawn vysvetľuje nutnosť zmeny: Rozhodovať musí talent a vynaliezavosť, nie veľkosť rozpočtu
zdroj: Mercedes

Brawn vysvetľuje nutnosť zmeny: Rozhodovať musí talent a vynaliezavosť, nie veľkosť rozpočtu

Sebastian Vettel sa po Veľkej cene Kanady snažil umlčať nespokojných kritikov, podľa ktorých to bola nuda. Povedal, že aj niektoré futbalové stretnutia sú také; nič sa v nich neudeje a skončia sa 0:0. Teraz sa na jeho stranu postavil aj športový šéf F1 Ross Brawn.

"Majstrovská bitka je v tomto roku skutočne vzrušujúca," skonštatoval Angličan, ktorého slová cituje pitpass.com. "Pravda je však aj taká, že v Montreale i v Monaku bola kvalifikácia asi vzrušujúcejšia ako preteky. V uliciach kniežatstva sa to dalo očakávať, ale na okruhu na ostrove Notre Dame sme to nečakali. Tu sú to zvyčajne veľmi vzrušujúce preteky, pričom o víťazovi nie je rozhodnuté až do konca."

"Myslím si, že najlepšia odpoveď pre všetkých, ktorí považujú Formulu 1 kvôli dvom pretekom za nudnú, je to, čo povedal na tlačovke Sebastian Vettel. V tomto roku sme tu zatiaľ mali sedem veľkých cien. Niektoré boli fenomenálne, niektoré nudné. Tento týždeň sa začnú futbalové majstrovstvá sveta a je isté, že niektoré zápasy nebudú vzrušujúce, no ľudia ich aj tak budú sledovať. No a niektoré duely budú neskutočné."

"Podobne ako Sebastian, aj ja som fanúšik futbalu," pokračoval bývalý líder tímov Benetton, Ferrari, Honda či Mercedes. "Aj medzi top tímami som už videl nudné bezgólové remízy, pričom niečo také pravdepodobne uvidíme aj na blížiacom sa futbalovom šampionáte."

Brawn si je na druhej strane vedomý toho, že vždy je čo zlepšovať. "Musíme sa postarať o to, aby Formula 1 ponúkala spektakulárny a nepredpovedateľný pretekársky šport, čo sa dá zabezpečiť vyrovnanejším štartovým poľom..."

"V Kanade absolvovalo plný počet kôl len šesť jazdcov z troch top tímov. Najlepší zo zvyšku poľa, Nico Hülkenberg z Renaultu, stratil celé kolo. V tomto roku sme to už zažili a pre šport to nie je dobré. Áno, tieto veci sa stávajú aj vo futbale, ale keď už porovnávame, tak tam sa odohral aj rozprávkový scenár, keď Leicester vyhral Premier League alebo Les Herbiers sa dostali do finále francúzskeho pohára."

"Ďalšia éra Formuly 1 musí byť schopná zabezpečiť aj takéto veci. To však neznamená zníženie štandardov, práve naopak. Musíme sa postarať o to, aby o tom, kto zvíťazí, rozhodoval talent a vynaliezavosť, nie len veľkosť rozpočtu," dodal Ross Brawn.

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk