F1.sk F1.sk

Brawn sa ospravedlnil Harlowovej: Bola nevinnou obeťou
zdroj: Twitter/Winnie Harlow

Brawn sa ospravedlnil Harlowovej: Bola nevinnou obeťou

Veľká cena Kanady bola ukončená tak trochu predčasne. Sebastian Vettel išiel vstúpiť ešte len do posledného kola, no modelka Winnie Harlowová už mávala šachovnicovou vlajkou. Pravidlá nakazujú, že v takomto prípade sa za finálne budú považovať výsledky po poslednom predchádzajúcom ukončenom kole, teda v tomto prípade dve kolá pred koncom.

Napokon to však nebola jej vina a už sa jej ospravedlnil aj športový šéf F1 Ross Brawn. "Supermodelka Winnie Harlowová bola na konci pretekov len nevinnou obeťou," skonštatoval Brawn, ktorého slová cituje Autosport. "Bola požiadaná o to, aby preteky odmávala šachovnicovou vlajkou, ale to, že tak má spraviť, jej povedali už po 69 z celkového počtu 70 kôl."

"Bol som smutný, keď som ju videl pod paľbou toľkej kritiky, pričom riaditeľ pretekov Charlie Whiting vysvetlil, že to bolo o nedorozumení dvoch oficiálnych predstaviteľov pretekov. Winnie len nasledovala inštrukcie, ktoré dostala. Chcem sa ospravedlniť za zármutok, ktorý sa jej takto dotkol a súčasne sa poďakovať za podporu Formuly 1."

Brawn je rád, že šport dáva takúto príležitosť rôznym celebritám, ktoré podľa neho prilákajú záujem. "A niečo podobné sa napokon stalo už aj v Číne 2014, kde to však neodmávala žiadna celebrita. Jedno porekadlo hovorí 'mýliť sa je ľudské' a my všetci - jazdci, manažéri, inžinieri, mechanici, novinári i fanúšikovia - robíme chyby. Dôležité je poučiť sa z nich a pokúsiť sa o to, aby sa v budúcnosti nezopakovali," dodal Ross Brawn.

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk