F1.sk F1.sk

Villeneuvovi sa nepáči, že Lauda prirovnal Verstappena k jeho otcovi
zdroj: @F1GPCanada/Twitter

Villeneuvovi sa nepáči, že Lauda prirovnal Verstappena k jeho otcovi

Niki Lauda sa pred Veľkou cenou Kanady zamýšľal nad Maxom Verstappenom. Čudoval sa, koľkokrát je schopný spraviť rovnakú chybu a veľmi tomu nerozumel. Hovoril, že má príliš horúcu hlavu a v tomto smere ho sčasti prirovnal k legendárnemu Gillesovi Villeneuvovi.

Jeho synovi Jacquesovi sa však tieto slová nepozdávali. "Súhlasím s tým, že Verstappen riskuje tak, ako riskoval môj otec, ale je v tom veľký rozdiel," cituje Villeneuvove slová Le Journal de Montreal. "Môj otec svojich súperov rešpektoval a z chýb sa poučil."

Kanaďan Verstappena nemá príliš v láske. Už viackrát povedal, že je ešte dieťa a do Formuly 1 prišiel priamo z kolísky. "A má celkom inú výchovu. Úprimne, ja týmto porovnaniam vôbec nerozumiem. Veď Verstappen robí chyby v každých pretekoch, deje sa to neprestajne. A ak robí niekto konštantne chyby, tak sa musí upokojiť a jazdiť pomalšie."

Následne sa Jacques vrátil k Nikimu Laudovi. Našiel možné vysvetlenie jeho slov. "Lauda sa ešte možno vyrovnáva s rozhodnutím Ferrari nahradiť ho mojim otcom," skonštatoval Villeneuve.

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk