F1.sk F1.sk

Prečo bude možné pod žltými vlajkami otvárať DRS?
zdroj: Martin Trenkler

Prečo bude možné pod žltými vlajkami otvárať DRS?

Na začiatku kanadského súťažného víkendu sme vás informovali o novinke, podľa ktorej budú môcť jazdci otvárať DRS aj pod žltými vlajkami. Je to tak trochu zvláštne pravidlo, ale podľa FIA to takto bude najjednoduchšie.

"Existovali prípady, keď bolo DRS globálne zakázané kvôli incidentu v niektorej z aktivačných zón, ale pritom mohlo byť legitímne využívané v inej alebo iných," začal hovorca FIA svoje vysvetľovanie pre RaceFans.net.

Na niektorých okruhoch máme v tomto roku už aj tri takéto zóny, pričom ak sa niečo udeje v jednej z nich, tak vo zvyšných to nemusí byť absolútne žiadny problém.

"Pri dvoch alebo troch zónach by následne bolo ťažké vyvinúť softvér, ktorý by zohľadňoval viacero premenných. Mali sme teda pocit, že by sme to mali nechať na jazdcoch a bude len na nich, aby v žltých sektoroch spomalili. Pravidlá ich o to aj tak žiadajú."

"Na všetkých okruhoch je mnoho sektorov, kde môžu byť žlté vlajky ukazované mimo aktivačnej zóny DRS. Jazdci tam pochopiteľne musia spomaliť. Podľa mňa by pre nich malo byť veľmi jednoduché spraviť to isté v prípade, ak je žltá vlajka v DRS-zóne," dodal hovorca FIA.

Najnovšie z kategórie: Pravidlá

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk