F1.sk F1.sk

Alonso: Radšej menej trofejí a titulov, ale zaslúžených
zdroj: Scuderia Ferrari

Alonso: Radšej menej trofejí a titulov, ale zaslúžených

Fernando Alonso získal svoje majstrovské tituly ešte v rokoch 2005 a 2006; stalo sa tak s tímom Renault. V skôr spomínanej sezóne využil krízu Ferrari, ktorému sa vôbec nedarilo - v neskôr spomínanom ročníku bolo Ferrari síce už bližšie, ale na Španiela to nestačilo.

Sám je presvedčený o tom, že svoje svetové primáty získal na rozdiel od niektorých iných jazdcov po zásluhe. K titulom mal veľmi blízko aj v rokoch 2007, 2010 a 2012, no už mu to nevyšlo a určite ho to do istej miery hnevá.

V aktuálnom rozhovore to však otočil vo svoj prospech a zdôraznil, že radšej má menej víťazstiev a menej titulov ako ostatní piloti, no hlavne, že si ich zaslúžil.

"Istým spôsobom je to takto lepšie," cituje Alonsove slová Autosport. "Nebol by som rád, ak by som mal doma veľa trofejí, no ľudia by si mysleli, že si ich nezaslúžim. To by bolo ešte ťažšie."

Tieto slová sa istým spôsobom dajú chápať ako malé podpichnutie Sebastiana Vettela či Lewisa Hamiltona, ktorí získali podľa Alonsa svoje tituly s dominantným autom veľmi ľahko.

"Pochopiteľne, že niektoré príležitosti nám aj ušli. Hlavne tým myslím na minulé tri roky tímu McLaren-Honda, keď sme nedosiahli také výsledky, aké sme chceli. Momentálne sa už uberáme správnym smerom, mierime k víťaznej ceste. Na konci mojej kariéry F1 uvidíme, čo som dosiahol a čo som mohol dosiahnuť."

Víkend v Kanade bol pre Alonsa už 300. vo Formule 1. "Je ťažké vybrať nejaké vrcholy, keď toho zažijete tak veľa," hovoril ďalej. "Ale medzi vrcholy určite patria dva majstrovské tituly. Nuž a aj niektoré víťazstvá ako Valencia 2012 či môj prvý triumf v Maďarsku (2003)."

"Ale okrem toho, čo som zažil na trati, sa toho veľa udialo aj mimo nej. V F1 som osemnásť rokov s viac-menej tými istými ľuďmi, mechanikmi, zástupcami médií, tímovými kolegami. Zažili sme si množstvo zábavy a dúfajme, že toho ešte veľa príde."

Aktuálne pôsobenie v McLarene nie je ideálne, ale aj to ho niečomu naučilo. Pripomenul, že tím musel budovať takmer od nuly. "Teraz je jeho smerovanie rozhodne správne a dostávame sa čoraz bližšie k top tímom. Pred nami je však ešte dlhá cesta," dodal Fernando Alonso.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk