F1.sk F1.sk

Brundlovi je ľúto McLarenu i Williamsu, tipuje Alonsov koniec
zdroj: McLaren

Brundlovi je ľúto McLarenu i Williamsu, tipuje Alonsov koniec

Tímy McLaren a Williams, ktoré patria medzi najúspešnejšie zoskupenia histórie Formuly 1, sa aktuálne len trápia. McLaren síce v úvode sezóny solídne bodoval, no teraz obišiel dvakrát naprázdno. Williams je na tom doslova kriticky a bodoval len v Baku.

"McLaren začal kanadský víkend rozprávaním o tom, že sa chce s oboma jazdcami dostať do Q3, ale dopadlo to inak," pripomenul bývalý pretekár Martin Brundle vo svojom stĺpčeku pre Sky Sports F1. "Red Bull, Renault a McLaren majú rovnaké motory, ale Red Bull dal obom Renaultom kolo a spomínaný Renault zničil McLaren..."

"Čo teraz spravia? Je to tak trochu ako vo Williamse. Je veľmi ľahké vyhodiť ľudí, ale ak sa tak stane, potrebujete niekoho nového, kto problému rozumie a pomôže nájsť cestu von. Toto však môže potrvať aj rok či dva. Pre oba tímy sú to veľmi náročné chvíle."

"Vo Williamse sa musí udiať niečo dramatické," skonštatoval Brundle. "Keď na to mali šancu, tak mali spojiť sily s Hondou. Veľmi ma bolí vidieť ich aktuálnu biedu. To isté platí o McLarene."

Absolvent 158 veľkých cien Formuly 1 sa okrem toho pristavil aj pri Fernandovi Alonsovi, ktorý už McLarenu túto biedu tolerovať asi nebude. "Fernando dokáže skvelo blafovať, ale všetky moje inštinkty mi momentálne hovoria, že po skončení sezóny opustí Formulu 1. Keď som s ním v Monaku robil veľký rozhovor, bol ohľadom svojich šancí v F1 skleslý a podráždený. Nuž a v Montreale som nespozoroval nič iné," dodal Martin Brundle.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk