F1.sk F1.sk

Záujem o VC Rakúska stúpol o vyše 30 percent, Lauda a Marko spomínajú na kravy
zdroj: Red Bull Racing

Záujem o VC Rakúska stúpol o vyše 30 percent, Lauda a Marko spomínajú na kravy

Do Veľkej ceny Rakúska ostávajú už len niečo vyše dva týždne. Na prelome júna a júla sa uskutočnia tri podujatia okamžite po sebe, 24. júna sa bude súťažiť na okruhu Paula Ricarda vo Francúzsku, 1. júla na Red Bull Ringu v susednom Rakúsku a 8. júla v britskom Silverstone.

Zástupca Red Bullu Helmut Marko teraz zvestoval radostnú správu týkajúcu sa jeho domácich pretekov. "Formula 1 celkom jednoznačne ožila - predaj  vstupeniek oproti minulému roku narástol o ďaleko viac ako tridsať percent," povedal Marko pre Motorsport-Total.com.

Keď sa Formula 1 do Spielbergu v roku 2014 vrátila, nedeľné preteky boli vypredané v priebehu niekoľkých minút a za celý víkend sme na okruhu narátali dovedna 225 000 návštevníkov. Potom však nastala kríza a v roku 2016 ich bolo dovedna len 85 000! Pred rokom toto číslo stúplo na 145 000 a teraz by sme sa mohli celkom solídne priblížiť k rekordu.

Marko potvrdil, že fanúšikov do istej miery nakoplo monacké víťazstvo Daniela Ricciarda, ale nielen to: "Hlavná príčina je v tom, že nadvláda Mercedesu je preč a ich nudné dvojité víťazstvá sa skončili. Teraz by nám bodol super výsledok Red Bullu vo Francúzsku, vďaka čomu by prišlo ešte viac ľudí."

Rakúšan má okrem toho aj iné želanie. "Raz už musí prísť aj dážď! usmial sa. "To by pre nás bola optimálna šanca."

Na veľkú cenu sa teší aj bývalý pretekár Mark Webber. "Táto trať je skvelá. Spravili to super a zachovali jej 'old-school' charakter. Aj tunajšie preteky sú často dobré," prikývol Austrálčan. "Jazdci tu majú často problémy s pneumatikami. Ak bude sucho, tak to bude zábavné. A keď zaprší, tak to bude poriadne ťažké, pretože sa tu dosť šmýka. Jazdci tento okruh milujú."

Niki Lauda a Helmut Marko pridali aj zaujímavé spomienky. "Raz sme tu jazdili s Ferrari. Zastal som, išiel za riaditeľom pretekov a povedal mu, že tam hore pobehujú kravy," smial sa Lauda. "Okamžite tam všetci vybehli, ale nikde nebola žiadna krava. Ja hlupák som si tie obrovské baly slamy pomýlil s kravami. Tréning bol kvôli tomu prerušený."

"Ja som tu raz testoval s Porche," zaspomínal si Helmut Marko. "A na trati skutočne boli tri kravy. Okamžite som išiel do šmyku a Porsche som ledva ubrzdil. Bol som fakt rád, že to dopadlo dobre..."

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk