F1.sk F1.sk

Alonso: V tomto roku je to najlepšie Le Mans, biť sa bude desať áut
zdroj: McLaren

Alonso: V tomto roku je to najlepšie Le Mans, biť sa bude desať áut

Fernando Alonso si počas tohto víkendu oddýchne od Formuly 1. Uvidíme ho na 24-hodinovke v Le Mans, kde chce jednoznačne vybojovať víťazstvo. Veľkú konkurenciu nemá, pretože na triumf majú reálnu šancu len dva prototypy Toyoty. Ostatní sú z hľadiska výkonu o triedu pozadu, ale takisto sa nevzdávajú.

Alonso neprestajne tvrdí, že Formula 1 je absolútne predpovedateľná a už pred začiatkom víkendov vieme, čo sa stane. A to napriek tomu, že tri tímy sú si pomerne vyrovnané. V šampionáte WEC je to do veľkej miery len o Toyote, ale dvojnásobný majster sveta F1 to vidí o niečo inak.

"Myslím si, že v tomto roku je to najlepšie Le Mans," povedal Alonso, ktorého slová cituje crash.net. "Zvyčajne bojujú štyri autá, ale v tomto roku ich je desať. A tí, ktorí hovoria, že bojujú len dve autá, podľa mňa 24-hodinovku nikdy nesledovali."

"Súťaženie na tomto mieste je vždy výnimočné a som pripravený užiť si každú minútu," hovoril Alonso pre Sportscar365. "Po víťazstve v Spa sme vo vedení WEC, takže toto sú dôležité preteky. Dúfajme, že odvedieme ďalší dobrý výkon a uvidíme, aký výsledok to prinesie."

Pretekár McLarenu uznal, že v F1 si to momentálne príliš neužíva. "Pravda je taká, že v F1 momentálne nebojujeme o majstrovský titul, ale platí aj to, že sa uberáme správnym smerom a sme stokrát lepší ako v minulom roku. Z tohto pohľadu som spokojný," odkázal Fernando Alonso.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk