F1.sk F1.sk

Leclerc dáva Ericssonovi na frak, ale hovorí: Moje sebavedomie nie je príliš vysoké!
zdroj: Sauber

Leclerc dáva Ericssonovi na frak, ale hovorí: Moje sebavedomie nie je príliš vysoké!

Keď skončil Charles Leclerc v Baku na šiestom mieste, bola to do veľkej miery aj náhoda a šťastie. Osem bodov ho však povznieslo na vyšší level a vo všetkých troch ďalších podujatiach postúpil do druhej časti kvalifikácie. Nuž a v dvoch prípadoch dokonca aj zabodoval.

Monačan, ktorý získal v posledných dvoch rokoch tituly v GP3 a F2, je považovaný za hviezdu budúcnosti. Patrí do kádra Ferrari a už sa uvažuje dokonca aj o tom, že v budúcom roku by mohol nahradiť Kimiho Räikkönena. Za sebou má však ešte len sedem veľkých cien a ktovie, ako to bude pokračovať.

"Z kanadského podujatia mám neskutočnú radosť," povedal Leclerc, ktorého slová cituje stránka F1.com. "Nasledovala po Monaku, kde sme mali problémy s brzdami a Montreal je po stránke bŕzd možno vôbec najnáročnejší. Pre nás to teda bola veľmi veľká výzva, ale mimoriadne dobre sme zareagovali. Som hrdý na prácu, ktorú sme odviedli."

"Sám seba ani neprekvapujem, ale v tíme majú veľkú radosť a to je pre mňa to hlavné. Ani sa mi nechce veriť, že zažívame takéto pozitívne preteky. Už je to štyri či päť podujatí, v ktorých preteky po pretekoch dosahujeme úžasné výsledky. Je to super, ale musíme pokračovať v práci a v ďalšom zlepšovaní."

Charles Leclerc pod šachovnicovou vlajkou
Sauber

Sauber bol v minulom roku veľmi slabý, ale teraz sa za podpory Alfy Romeo preberá. "Prinášame malé kroky, ale vždy sú to kroky, vďaka ktorým sa uberáme správnym smerom. Platí to už od začiatku sezóny a v tom je podľa mňa naša sila..."

"Ale pozor. Myslím si, že najbližších štyri či päť veľkých cien pre nás bude omnoho náročnejších. No uvidíme. To, ako prebehli doterajšie preteky, mi dodáva mimoriadnu radosť. Využili sme všetky príležitosti na body, na čo by sme mali byť veľmi hrdí," skonštatoval Leclerc, ktorý vzápätí dostal pochopiteľnú otázku, prečo si v ďalších pretekoch neverí.

"Na okruhoch ako Le Castellet, prípadne ďalších štyroch či piatich podujatiach po nich, potrebujete silnejší prítlak. A toto nám chýba," odpovedal. "Budeme na tom pracovať a azda sa v tomto smere zlepšíme, no aktuálne je to naša slabina."

Leclerc následne prekvapil ďalšími slovami: "Možno sa budete čudovať, ale moje sebavedomie nie je príliš vysoké! OK, dosiahol som dobré výsledky, ale po každých pretekoch sa snažím nájsť nejaké negatíva a zapracovať na nich. Zatiaľ to napreduje dobre, ale nie je to tak, že by som bol absolútne sebavedomý."

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk