F1.sk F1.sk

Brundle kritizuje Räikkönena: Podľa mňa je na konci cesty
zdroj: Ferrari

Brundle kritizuje Räikkönena: Podľa mňa je na konci cesty

Kimi Räikkönen je už zjavne za svojim výkonnostným zenitom. Keď si zaspomíname na jeho posledné roky, tak prehrával s Fernandom Alonsom i Sebastianom Vettelom a viackrát pomerne výrazne. Vstup do aktuálneho ročníka mal síce dobrý, ale odrazu je opäť akýsi bezfarebný.

Miestami sa zdá, že Ferrari má najlepšie auto a Sebastian Vettel s ním v Kanade bez väčších problémov vyhral, no Kimi Räikkönen skončil len šiesty. Scuderia pritom veľmi potrebovala, aby zdolal aspoň trápiaceho sa Lewisa Hamiltona. Avšak v tomto smere je už dlhšie jalový a tento prínos tímu nedokáže poskytnúť.

"Ferrari sa po stránke Kimiho musí znepokojovať," skonštatoval bývalý pretekár Martin Brundle vo svojom stĺpčeku pre Sky Sports. "Viem, že je jedným z najpopulárnejších jazdcov na scéne, ale po ďalšej kvalifikačnej chybe skončil v nedeľu o takmer tridsať sekúnd za svojim kolegom. Čo s tým spravia? Podľa mňa sa Kimi dostal na koniec cesty. Z času na čas ukazuje záblesky skutočnej rýchlosti, ale trvalo už nedokáže ukazovať požadované pretekové tempo."

Pripusťme, že sa ochotne podriadil a podľa všetkého je len tímovou dvojkou, ale niečo také, ako predviedol v Kanade, nestačí. Aj keď mal Michael Schumacher tímové dvojky, tak pri svojom víťazstve od nich potreboval druhé miesto, aby konkurentom vzali body. Ibaže Vettel vyhral a Kimi skončil len šiesty, takže hlavným súperom nevzal ani bod. A takto Scuderia nezíska ani konštruktérsky titul.

"Víťazstvo v konštruktérskom šampionáte je pritom pre Ferrari mimoriadne dôležité. Na palubnú dosku svojich cestných áut nedávajú zoznam titulov len tak zo srandy. A ak chcú v tejto ére poraziť Red Bull alebo Mercedes, tak k Vettelovi potrebujú v budúcom roku posadiť Ricciarda alebo Leclerca. No a Vettel sa s tým musí vyrovnať," zdôraznil Brundle.

Angličan by sa vraj nebál a pokojne by siahol aj po neskúsenom Leclercovi: "So svojim Sauberom podáva výkony nad jeho limitom tak, ako to robili Alonso a Webber s Minardi, alebo ako to robil Senna s Tolemanom či Schumacher s Jordanom..."

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk