F1.sk F1.sk

Hamilton sezónu nevníma tak, že tento duel môže prehrať
zdroj: Pirelli Motorsport

Hamilton sezónu nevníma tak, že tento duel môže prehrať

Lewis Hamilton v Kanade stratil na svojho hlavného súpera Sebastiana Vettela cenných pätnásť bodov a v tomto smere to bolo doposiaľ jeho najhoršie podujatie. Doteraz bol na tom najhoršie v Bahrajne, kde stratil desať bodov, nuž a najlepšie mu sadol Azerbajdžan so Španielskom, kde získal po trinásť bodov.

"Myslím si, že v priebehu ďalších dní ma to začne viac bolieť, pretože to bol slabý víkend," povedal Hamilton, ktorého slová priniesla stránka Sky Sports. "Ale mohlo to byť aj omnoho horšie. Mohol som vypadnúť a stratiť celých 25 bodov. Avšak v posledných dvoch víkendoch som stratil osemnásť bodov a v tomto smere sme sa určite tak trochu prepadli."

Z pohľadu nezainteresovaného fanúšika sa to však zasa pekne zamotalo a Vettel má aktuálne o jeden bod viac. Pomer medzi hlavnými dvoma majstrovskými adeptmi je 121:120. Po tretine ročníka je to neuveriteľná vyrovnanosť a dá sa predpokladať, že podobne by to mohlo pokračovať aj vo zvyšnom období.

Nemá však Hamilton pochybnosti o tom, že tentoraz to nevyjde? Monopost W09 sa nezdá byť taký silný ako Ferrari SF71H. "Toto si nepripúšťam. To by bol prvý príznak slabiny, ale moja myseľ slabá nie je. Naďalej som tu preto, aby som vyhrával a naďalej si myslím, že to môžeme dokázať."

"Svojim chlapcom absolútne dôverujem a vkladám do toho práve takúto energiu. Predstavte si, že by ste hrali tenis, pozriete sa cez sieť a pomyslíte si, že tento duel môžete prehrať. V tej chvíli ste prehrali. Je jedno, z akého miesta na rošte štartujem, no na ostatných jazdcov sa nepozerám s tým, že by som im mohol podľahnúť. Uvažujem inak: 'Ako ich môžem zdolať? Ako môžem byť lepší?' A takto budem pokračovať."

Športový šéf Mercedesu Toto Wolff bol po kanadskom víkende veľmi nespokojný a hovoril o budíčku. Všetci zamestnanci musia okamžite zabrať a niečo s tým spraviť. Hlavná hviezda Mercedesu verí, že to vyjde.

"Myslím si, že v tomto aute máme potenciál," pokračoval Lewis Hamilton. "Keď vy novinári píšete svoje články, tak v minulom roku to bolo asi také, že 'Mercedes má najlepšie auto' a niečo na ten štýl. Ja si však myslím, že sme jednoducho odviedli lepšiu prácu. Teraz to už asi nepíšete, pretože výkonnostne nie sme lepší ako ostatní, ale aj tak je to veľmi vyrovnané."

"Už sú v hre aj Red Bully a Ferrari je podľa mňa najkonzistentnejšie. Pred nami je však ešte mnoho podujatí," dodal štvornásobný majster sveta Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk