F1.sk F1.sk

Verstappen skúsil zmenu: Do Kanady nevzal otca, manažéra ani rodinu
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen skúsil zmenu: Do Kanady nevzal otca, manažéra ani rodinu

Max Verstappen sa v úvode tohto ročníka zaplietol do množstva havárií a do veľkej miery si ani nechcel pripustiť, že niečo nerobí dobre. Na svojom prístupe nehodlal nič zmeniť, ale v Kanade sa jedna zmena predsa len udiala. Okolo neho totiž neboli jeho najbližší, teda otec Jos, manažér Raymond Vermeulen a ani mama či sestra.

Hovorilo sa o tom, že hlavne otec má na neho zlý vplyv. Po pretekárskej stránke ho síce mnohému priučil, ale povahovo to nie je práve najjednoduchšia persóna. Ak to máme slušne zaobaliť.

"Jeho prístup bol o niečo iný. Tu v Kanade bol len sám," potvrdil šéf Red Bullu Racing Christian Horner pre BBC Sport. "Niečo teda zmenil. Či to na vec malo nejaký vplyv, nie je možné povedať."

Horner v ďalšej fáze rozhovoru priznal, že tento krok spravili členovia tímu spoločne po porade s jazdcom: "Áno, diskutovali sme s ním o tom. Spoločne sme sa na tom dohodli. Niečo sme chceli vyskúšať. Nebudem tvrdiť, že to na vec malo nejaký vplyv, ale niečo sme skúsili spraviť inak."

"Bol mimoriadne vnorený do všetkého, čo tím počas tohto víkendu spravil. Nuž a odviedol super prácu. Za absolvovanie takéhoto vydareného víkendu mu patrí všetko uznanie," skonštatoval Christian Horner. "Mal čistý víkend a som si istý, že pred ďalšími podujatiami mu to dodá sebavedomie."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk