F1.sk F1.sk

Fanúšikovia sa sťažujú na nudu, Vettel za tým vidí krátkozrakosť
zdroj: Ferrari

Fanúšikovia sa sťažujú na nudu, Vettel za tým vidí krátkozrakosť

Pred dvoma týždňami Fernando Alonso a Lewis Hamilton označili Veľkú cenu Monaka za najnudnejšie preteky, ktoré kedy absolvovali. Pred víkendom v Kanade sa diváci tešili na viac akcie a viac predbiehania Toho napokon nebolo tak hojne, čo niektorí po pretekoch okomentovali tak, že Winnie Harlowová mohla odmávať ich koniec nie o jedno, ale rovno o 69 kôl skôr.

Sebastiana Vettela takáto kritika vôbec neteší. Podľa neho si ľudia radšej zapamätajú preteky, ktoré akciou ani vzrušením neprekypovali pred tými, v ktorých sa stále niečo dialo. Faktom pritom stále zostáva, že vyrovnanejšie čelo štartového poľa sme v hybridnej ére ešte nemali. Sebastiana Vettela a Lewisa Hamiltona delí v súboji o titul jediný bod.

"Taký je život. Pravdepodobne aj pretekanie je také," odpovedal na otázku ohľadom nudy na trati Sebastian Vettel. "Nemyslím si, že je správne kritizovať pretekanie alebo preteky. Neviem, či to bolo nudné. Z môjho pohľadu máte v aute stále plné ruky práce."

"Neviem, prečo sú dnes ľudia takí krátkozrakí. Mali sme sedem veľkých cien, myslím si, že niektoré boli fenomenálne, niektoré nudné," pokračoval Nemec v službách Ferrari a sezónu F1 pripodobnil ku blížiacim sa Majstrovstvám sveta vo futbale. "Cez týždeň sa začínajú Majstrovstvá sveta a sľubujem vám, že niektoré zápasy nebudú vzrušujúce, no ľudia ich aj tak budú sledovať. Iné stretnutia však budú vynikajúce."

"A na tie sa tešíme — veci sa však nemôžu donekonečna len zlepšovať," dodával Vettel naznačujúc, že keďže každý pilot robí to, čo zo svojej pozície môže, azda je načase to jazdcom nejako uľahčiť. "Myslím si, že si v autách plníme svoje úlohy. Pretekáme, no našou prácou je sa tomu vyhnúť. Uniknúť, zostať vpredu a nedať sa predbehnúť. A preto sú niektoré preteky vzrušujúce, iné zasa nie."

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk