F1.sk F1.sk

Red Bull sa vraj rozhodol pre Hondu!
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Red Bull sa vraj rozhodol pre Hondu!

Aj v priebehu kanadského súťažného víkendu sa opäť "pletkovalo" o tom, aké motory bude Red Bull Racing odoberať od budúceho roku. Predstavitelia tohto tímu povedali, že sa rozhodnú po Veľkej cene Rakúska, teda o tri týždne.

V tejto súvislosti medzi Red Bullom a doterajším dodávateľom Renaultom narastalo napätie. Francúzi totiž viackrát zdôrazňovali, že rozhodnutie musí prísť omnoho skôr a dovtedy čakať nemienia. Nuž a už tu máme aktuálne novinky, ku ktorým sa dopátral Auto Bild Motorsport.

"Rakúsky tím chce svojho motorového partnera pre roky 2019 a 2020 oznámiť ešte pred domácimi pretekmi Red Bullu v Spielbergu," informoval zdroj. "Mala by to byť Honda. Prekvapujúce to však nie je, pretože zo zákulisia počuť, že v Red Bulle sú spokojní s vývojom, ktorý Honda realizovala pri ich juniorskom tíme Toro Rosso."

Zabralo aj aktuálne motorové vylepšenie, ktorého premiéru sme videli v Kanade. "Hovoríme tu o troch desatinkách sekundy k dobru na jedno kolo," skonštatoval Helmut Marko.

V Renaulte s tým nebude spokojnosť, pretože tento výrobca si chcel Red Bull udržať. Ich továrenský tím i McLaren majú k víťazstvám veľmi ďaleko a Red Bull Racing bol tak veľmi dobrou latkou. V tomto roku triumfoval v Číne i v Monaku.

Z pohľadu Red Bullu je tento krok pomerne pochopiteľný. Odrazu budú mať podporu obrovskej továrne, ktorá je pre víťazenie ochotná spraviť absolútne všetko.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk