F1.sk F1.sk

Pérez žiadal pre Sainza čiernu vlajku, komisári však netrestali (VIDEO)
zdroj: screenshot

Pérez žiadal pre Sainza čiernu vlajku, komisári však netrestali (VIDEO)

Sergio Pérez bol po reštarte Veľkej ceny Kanady poriadne nahnevaný. Pokúšal sa predstihnúť Carlosa Sainza a dostať sa na deviate miesto, no v prvej zákrute sa zrodila kolízia. Svojho súpera okamžite nahlásil komisárom a presvedčivo žiadal dokonca čierne vlajky, no kompetentní nekonali.

"Pred prvou zákrutou som ho predstihol a nechal som mu dostatok priestoru, ale neviem, prečo ma aj tak trafil," čudoval sa Pérez. "Prekvapilo ma, že nebol ani potrestaný. Ja som bol totiž už pred ním a nechal som tam maximum miesta na to, aby sa do zákruty pomestili obe autá. Ale stalo sa. Aspoň som to zachránil, pretože inak by som išiel rovno do múra. Našťastie sme mohli pokračovať."

Pérez následne presedlal na stratégiu dvoch zastávok v boxoch a do cieľa prišiel len na štrnástom mieste. Sainz napokon skončil ôsmy.

"Sergio jazdil dobre až to okamihu, ako ho Sainz trafil a vytlačil z trate. Takto vypadol z bodovaných pozícií," konštatoval operačný riaditeľ Force Indie Otmar Szafnauer. "Predbiehací manéver mal pritom už zvládnutý a sme sklamaní, že sme takto prišli o štyri či päť miest. Jeho popoludnie sa tam de facto skončilo."

Tieto slová totálne prekvapili Sainza, ktorý si nebol vedomý žiadneho pochybenia. "Len sa pozrite na zábery. Keď si ich pozrie, tak si určite všimne, že pri brzdení som sa nepohol a vo svojej stope som nespravil nič čudné," obhajoval sa Španiel. "On to skúšal po vonkajšej strane prehnane optimisticky. Do zákruty zatočil veľmi skoro a dotkli sme sa."

Riaditeľ pretekov Charlie Whiting bol napokon rád, že komisári netrestali: "Z môjho pohľadu išlo len o veľmi malý dotyk. Checo prichádzal po vonkajšej strane, zatočil a dotkli sa. Podľa mňa za to nemôžeme viniť niektorého z jazdcov."

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk