F1.sk F1.sk

V Mercedese po VC Kanady netaja sklamanie: Prišli sme sem vyhrať
zdroj: Pirelli Motorsport

V Mercedese po VC Kanady netaja sklamanie: Prišli sme sem vyhrať

Mercedesu to v Kanade nevyšlo podľa predstáv. Po monackom podujatí strieborní hovorili o "minimalizovaní škôd", ale v Montreale o podobnom prístupe nemohlo byť ani reči.

"Prišli sme sem vyhrať," uznal šéfinžinier pre dianie na trati Andrew Shovlin. "Keďže sme napokon získali len druhé a piate miesto, tak sme ďaleko zaostali za tým, na čo sme podľa nás mali..."

"Počas piatkových jázd sme nemali možnosť vidieť, čo dokáže Sebastian s ultrasoftami alebo supersoftami, takže jeho rýchlosť bola tak trochu neznámou. Avšak veľmi rýchlo nám začalo byť jasné, že oproti Valtterimu je rýchlejší a počas celého prvého stintu sa držal v bezpečnej vzdialenosti pred nami."

Shovlin vzápätí priznal, že Bottas práve preto nemal šancu na žiadny útok. K tomu treba prirátať aj ďalšiu vec: "Ku koncu pretekov mu dochádzalo palivo. Doplatil na prvý stint, v ktorom na to poriadne šliapal, ale potom to všetko dokázal dobre manažovať a ubránil sa aj voči dotierajúcemu Maxovi."

"Lewis to mal komplikovanejšie. Už od štartu sme mali možnosť vidieť, že má problém so šasi a chladením pohonnej jednotky. Výkonnostne sme na to doplácali," hovoril ďalej Shovlin. "Počas pretekov sme to nedokázali napraviť, ale našli sme aspoň niečo, čím sme situáciu dostali pod kontrolu."

"Tento víkend nebol ideálny z pohľadu žiadneho zo šampionátov, ale sme len v tretine sezóny a pred nami je veľmi dlhá cesta. Autu rozhodne potrebujeme prinavrátiť výkon. Budeme tvrdo pracovať na tom, aby sme sa na okruhu Paula Ricarda predstavili v lepšom svetle," dodal Andrew Shovlin.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk