F1.sk F1.sk

Dnes je výročie katastrofy v Le Mans, pri ktorej zahynulo vyše 80 ľudí (VIDEO)
zdroj:

Dnes je výročie katastrofy v Le Mans, pri ktorej zahynulo vyše 80 ľudí (VIDEO)

Od najväčšej pretekárskej katastrofy v histórii motoristického športu uplynulo v pondelok 11. júna 2018 už 63 rokov. Reč je o 24-hodinovke v Le Mans v roku 1955, pri ktorej zahynulo 83 divákov a pretekár Pierre Levegh. Okrem toho utrpelo zranenia aj ďalších viac ako 120 ľudí.

Išlo o konkurenčne mimoriadne nabitú súťaž, pretože medzi sebou súperili značky ako Mercedes, Jaguar, Porsche, Ferrari, Aston Martin či Maserati. Bili sa o špičkové pozície a rekord na kolo zdolávali doslova pravidelne. 

Až prišiel záver 35. kola a oznam pre Mika Hawthorna, že so svojim Jaguarom typu D má prísť do boxov. Angličan zatočil pred Lanca Macklina, ktorý sa mu musel ustúpiť a nešťastne vošiel do cesty Pierre Levegha.

Ten už bohužiaľ absolútne nemal čas reagovať a havaroval v rýchlosti približne 240 kilometrov za hodinu. Jeho Mercedes 300 SLR vzlietol do vzduchu a po dopade na zem vybuchol. Ešte predtým sa však z neho uvoľnilo niekoľko súčiastok, ktoré na tribúnach spôsobili poriadnu paseku.

Azda najhoršie to bolo s kapotou, ktorá letela veľmi nízko nad tribúnou a v konečnom dôsledku mala účinok gilotíny. Okrem toho sa medzi divákov dostal aj blok motora, predná náprava i ďalšie úlomky. Diváci nemali šancu. Levegha pri havárii z auta vymrštilo a pri dopade na zem sa smrteľne zranil.

V oficiálnej správe sa napokon uvádzalo, že išlo o "pretekársku nehodu" a smrť divákov bola pripísaná nedostatočným bezpečnostným štandardom okruhov. Následne prišlo k zákazu organizovania motoristických podujatí na území Francúzska, Španielska, Švajčiarska, Nemecka i ďalších krajín - a to až do okamihu, kým nebudú bezpečnostné štandardy zlepšené. 

Na území Švajčiarska platil tento zákaz až donedávna a prvé okruhové preteky sa v krajine konali až počas tohto víkendu! Išlo o E-Prix Zürichu.

Nespokojnosť a smútok zavládli aj v Mercedese, ktorý sa stiahol zo sveta motoristického športu. Do Formuly 1 sa značka vrátila v roku 1994 ako dodávateľ motorov pre Sauber a v roku 2010 aj ako samostatný konštruktér.

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk