F1.sk F1.sk

Wolff: Obrovský budíček pre každého jedného člena nášho tímu
zdroj: TASR/AP

Wolff: Obrovský budíček pre každého jedného člena nášho tímu

Mercedes sa v Kanade musel uspokojiť s pozíciou druhej až tretej sily. Na Ferrari nemal a s Red Bullom zviedol pomerne vyrovnanú partiu. Napokon z toho bolo druhé a piate miesto, Ferrari skončilo prvé a šieste, Red Bull tretí a štvrtý. Pekne poskladané.

"Toto je podľa mňa obrovský budíček pre každého jedného člena nášho tímu," rázne skonštatoval športový šéf Mercedesu Toto Wolff. "Každý sa musí zamyslieť nad tým, ako zlepšiť výkon a získať aj marginálne prínosy, pretože práve tieto marginálne prínosy sa postarajú o rozdiel."

Mercedes do istej miery doplatil aj na to, že v Kanade nenasadil nový motor. Do Montrealu dorazilo šesť kusov novej pohonnej jednotky, ale na dynamometri sa napokon objavili problémy so spoľahlivosťou a všetky motory putovali späť do Brixworthu. Je možné, že strieborní sa dostali pod taký tlak Ferrari, až to trochu prepískli.

Wolffa to prekvapilo a pripomenul, že v minulosti to bolo po stránke spoľahlivosti v Mercedese výborné. "Musíme nájsť správnu vyváženosť medzi veľmi tvrdým tlačením na vývoj, pridávaním výkonu autu, ale súčasne zachovaním spoľahlivosti..."

"Tento tím bol v minulosti veľmi silný v tom, že spoľahlivosť dokázal udržať na mimoriadne vysokej úrovni. Toto ma ani tak neznepokojuje. Skôr je to o tom, čo sme tu videli. Ferrari malo silnejšie auto. Silnejší boli v kvalifikácii i v pretekoch. V žiadnom okamihu sme nemali reálnu šancu na boj o víťazstvo," dodal Toto Wolff.

Veľmi podobne to vnímal aj Niki Lauda, ktorý povedal, že "balík Ferrari je neskutočný". Nuž, červení sa dostali do pozície hlavného majstrovského favorita.

"Ferrari malo lepšie auto, lepší motor i lepšiu spotrebu paliva," skonštatoval Lauda. "Predstihli nás v disciplínach, v ktorých sme boli vpredu. Teraz sa musí niečo udiať vo všetkých oblastiach."

Trojnásobného majstra sveta zo spomínaných vecí hnevala hlavne vysoká spotreba paliva. Veď Valtteri Bottas prešiel cieľom vraj "s poslednými kvapkami". Lauda k tomu dodal: "V tomto smere sme boli číslo jeden, no teraz sú na tom lepšie Ferrari i Renault. Vo Francúzsku však budeme mať nový motor, čo by nám malo pomôcť. Ale niečo sme stratili aj po stránke auta."

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk