F1.sk F1.sk

Alonso kritizuje agresívnych súperov, po štarte to vraj bolo divoké (VIDEO)
zdroj: McLaren

Alonso kritizuje agresívnych súperov, po štarte to vraj bolo divoké (VIDEO)

Fernando Alonso na Veľkej cene Kanady napĺňal to, čo pred ňou avizoval; bojoval v rozmedzí siedmeho a dvanásteho miesta. Najskôr bol za Charlesom Leclercom, ale cez boxy sa dostal pred neho. Môžeme teda s určitosťou povedať, že ak by preteky dokončil, bodoval by. Pre technický problém však odstúpil.

V rozhovoroch s novinármi vypichol inú vec. Nahnevali ho problémy, ktoré sa zrodili krátko po štarte a nehoda Lanca Strolla s Brendonom Hartleym mohla dopadnúť veľmi zle. "Myslím si, že po štarte to bolo príliš prehnane agresívne," skonštatoval. "Na začiatku som mal malý kontakt s Leclercom a potom so Sirotkinom z Williamsu..."

"Prišiel som o pár miest, ale potom som sa možno práve vďaka tejto strate vyhol havárii, ktorá sa predo mnou zrodila. Podľa mňa bolo v prvých zákrutách veľmi veľké množstvo kontaktov. Ale toto je Kanada a aj to je súčasťou jej kúzla. Musíme si dať pozor."

Dvojnásobný majster sveta absolvoval svoj súťažný víkend s poradovým číslom 300, no všetko sa to skončilo zle. Užil si však aj pekné chvíle. "Po reštarte to bola zábava, pretože v priebehu dvoch zákrut sme predbehli tri autá," pripomenul Alonso. "Sergio išiel na trávu bokom a vrátil sa na trať. Bolo ťažké predpovedať, akú stopu zaujme."

"Napokon sme vypadli a vyzerá to na problém s výfukom. V Monaku sme vypadli zo siedmej priečky, dnes z desiatej. Ušli nám body a potrebujeme opäť nájsť takú spoľahlivosť, akú sme mali na začiatku šampionátu," dodal Fernando Alonso.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk