F1.sk F1.sk

Supermodelka ukončila VC Kanady o kolo skôr (+VIDEO)
zdroj: Twitter/F1

Supermodelka ukončila VC Kanady o kolo skôr (+VIDEO)

Liberty Media sa snaží veľké ceny zatraktívniť aj prítomnosťou najväčších svetových celebrít. Pocta v podobe odmávania šachovnicovej vlajky sa dostala modelke Winnie Harlowovej, ktorá s ňou však začala mávať ešte predtým, ako Sebastian Vettel prešiel cieľovou čiarou. V tej chvíli bol ešte len na konci prvého sektora.

Predbežná klasifikácia pretekov tak hovorí o tom, že sa Veľká cena Kanady skončila už po 68 kolách. V článku 43.2 Športových pravidiel FIA sa totižto píše: "Ak z nejakého dôvodu bude signalizovaný koniec pretekov ešte skôr, ako vedúce vozidlo dokončí predpísaný počet kôl, ... , preteky budú ukončené v čase, keď vedúce vozidlo naposledy preťalo cieľovú čiaru predtým, ako bol daný signál."

Daniel Ricciardo tým pádom prichádza o najrýchlejšie kolo pretekov, ktoré zajazdil v samom závere — podľa pravidiel však až po pretekoch. To sa teda prisúdi Maxovi Verstappenovi. A Sebastian Vettel príde v štatistikách o dve kolá vo vedení.

Podobná situácia nie je úplne výnimočná. Lewis Hamilton skončil v roku 2014 Veľkú cenu Číny o dve kolá skôr z rovnakého dôvodu. A mnohí si istotne spomenú aj na Pelého, ktorý sa so šachovnicovou vlajkou poponáhľal na VC Brazílie 2002.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk