F1.sk F1.sk

Hill: Kvalifikácia bude nervydrásajúca, nikto by si ju nemal nechať ujsť
zdroj: Red Bull Content Pool

Hill: Kvalifikácia bude nervydrásajúca, nikto by si ju nemal nechať ujsť

Max Verstappen bol najrýchlejší vo všetkých troch kanadských tréningoch a napodobňuje tak to, čo predviedol jeho kolega Daniel Ricciardo v Monaku. Teraz ho však čaká to najťažšie; Austrálčanovi sa totiž podarilo vyhrať aj kvalifikáciu a preteky.

"Tu v Kanade nikto neprechádza cez obrubníky tak rýchlo ako Max," pochválil ho bývalý pretekár Damon Hill v rozhovore pre Sky Sports. "Jeho výkon považujem doposiaľ za úchvatný. Auto dokonale sedí na asfalte a Max s ním vyzerá byť totálne zžitý. Zdá sa, že trať mu vyhovuje."

"Mám pocit, ako keby to bol celkom nový človek. S monackým predstavením to nemá nič spoločné. Je rýchly, nerobí žiadne chyby, žiadnu drámu. Ukazuje len čistú odhodlanosť a zjavne aj značnú dôveru v auto. Vyzerá to tak, že kritiku z posledných týždňov si vzal k srdcu."

Majster sveta z roku 1996 pripomenul, že tri najlepšie tímy aktuálne delí len 107 tisícin sekundy. "Pred kvalifikáciou je to najlepšia pozvánka. Trochu sa však obávam toho, že Ferrari a Mercedes dostanú v kvalifikácii zo svojich motorov ešte viac."

"Lewis Hamilton však so svojim Mercedesom zatiaľ nie je spokojný. Za volantom musí bojovať viac ako inokedy a predná náprava nesedí tak dobre ako zvyčajne," analyzoval Angličan.

"Po Monaku nám Mercedes hovoril, že ťažkosti s hypermäkkými pneumatikami sú minulosťou, ale ja tu zatiaľ taký pocit nemám. Ale vyčkajme. Kvalifikácia bude nervydrásajúca, ako je to tu v Montreale časté. Nikto by si ju nemal nechať ujsť," dodal Damon Hill.

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk