F1.sk F1.sk

Rozbehnutý Verstappen najlepší aj v druhom tréningu
zdroj: Red Bull Content Pool

Rozbehnutý Verstappen najlepší aj v druhom tréningu

Ak Verstappen niečo tento víkend potrebuje, tak sú to bezproblémové preteky. Začal ideálne — najrýchlejšími časmi v oboch piatkových tréningoch. V tom druhom mu najlepšie stíhal Kimi Räikkönen so stratou 0,130 sekundy.

Takú pohodu, akú mal Max Verstappen, by si istotne prial i Daniel Ricciardo. Toho stále trápili problémy s technikou. Viac ako polovicu tréningu presedel v garáži, zatiaľ čo sa mechanici snažili spojazdniť jeho pohonnú jednotku. Na trať sa dostal až v závere. Aj napriek všetkým problémom skončil na tretej priečke.

Piatok vo Ferrari bol v istom zmysle podobný tomu v Red Bulle. Kimi Räikkönen bez väčších problémov skončil druhý. Jeho tímový kolega mal väčšie starosti. Už pred začiatkom popoludňajších jázd začali mechanici na Vettelovom monoposte so zdĺhavými úpravami nastavení. Vettel sa dostal na trať až v čase, keď už väčšina tímov skúšala pretekové simulácie. Nemec napokon stratil takmer osem desatín.

Lepším Mercedesom bol ten v rukách Lewisa Hamiltona. Brit zaostal za Verstappenom o viac ako pol sekundy, Bottasovi chýbali ďalšie tri desatinky. Obaja však neskúsili hypersofty, čiže v prípade týchto dvoch pilotov ešte môžeme čakať zlepšenie.

Po tradične najlepšej prvej šestke nasledovali Grosjean, obe Force Indie a prvú desiatku uzavrel Fernando Alonso.

Montrealské bariéry dnes spôsobili problémy viacerým pilotom. V druhom tréningu to bol najskôr Carlos Sainz, ktorý narazil v siedmej zákrute, čím si nenávratne poškodil zadnú nárazovú štruktúru a musel jazdy predčasne ukončiť. O dve zákruty ďalej postihol podobný osud aj Stoffela Vandoorna, ten si však zlomil zavesenie pravého zadného kolesa.

Twitter/F1

Video: Technika v Montreale.

Piatkové jazdy sú za nami. Najrýchlejší bol Verstappen, nasledujú ho Räikkönen, Ricciardo, Hamilton, Vettel a Bottas.

"Stratil som výkon. Dosť výkonu," hlási Ericsson. Po krátkom vyšetrovaní mu inžinier odkázal, že batéria asi potrebuje nabiť viac.

Problémy s Ricciardovým monopostom sú odstránené, Austrálčan je späť na trati. Inžinier ho však upozornil, že na nej bude dosť rušno.

Zatiaľ čo ostatní pokračujú v pretekových simuláciách, Vettel našiel ďalšie stotinky, no zostáva na štvrtej priečke.

Sebastian Vettel obul hypersofty a skúša kvalifikačné simulácie. Na Verstappena stratil osem desatín.

Ted Kravitz informuje o tom, že Ferrari nemalo s autom Sebastiana Vettela žiadne technické problémy. Šlo len o zmeny v nastaveniach, ktoré si však vyžiadali veľa času.

Strollov inžinier Lanca upozornil na príliš rýchly prejazd poslednou zákrutou. Takmer doňho opäť vrazil.

Podľa Christiana Hornera nebude treba vymeniť komponenty pohonnej jednotky, vyriešenie problému však zaberie ďalšiu približne pol hodinu.

Vettel sa dostal na trať.

Podľa Teda Kravitza má Daniel Ricciardo problém s pohonnou jednotkou. Mechanici už podlahu rozobrali a púšťajú sa do samotnej pohonnej jednotky.

Červené vlajky!

Sotva sa Mercedesy vybrali na trať, už sú oba na vrchole tabuľky. Hamilton prekonal Räikkönenov čas o sekundu, Bottas o takmer šesť desatín.

Na Vettelovom aute sa pracuje už vyše hodiny a pol a neuvidíme ho ani v najbližších minútach. Vettel ešte nemá ani len nasadenú prilbu.

Hülkenberg stále čaká na dokončenie výmeny prevodovky. Jeho kolega Sainz je zatiaľ druhý, na Räikkönena stráca 0,051s.

Räikkönen je aj prvým pilotom s meraným kolom. Na trať ho už nasledovali Sainz, Hartley, Pérez.

A po takmer dvoch minútach máme na trati prvého pilota: Kimiho Räikkönena.

Zelená vlajka! Začíname!

Najnovšie z kategórie: Kanada

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk