F1.sk F1.sk

V Kanade bol na úvod najrýchlejší Verstappen
zdroj: TASR/AP

V prvom voľnom tréningu pred Veľkou cenou Kanady bol najrýchlejší Max Verstappen. Pretekár Red Bullu Racing, ktorý bol v posledných týždňoch poriadne kritizovaný, zaznamenal čas 1:13,302s a bol o 88 tisícin sekundy rýchlejší ako Lewis Hamilton z Mercedesu.

Vyrovnané to bolo aj na ďalších priečkach; tretí Daniel Ricciardo stratil 216 tisícin, štvrtý Sebastian Vettel 272. Na piatom a šiestom mieste evidujeme ďalších pretekárov favorizovaných top tímov Valtteriho Bottasa s Kimim Räikkönenom.

Najlepším zo zvyšku poľa bol tentoraz Fernando Alonso z McLarenu, ktorý stratil len 598 tisícin sekundy. Menej ako sekundu na najrýchlejšieho muža stratil ešte pretekár Renaultu Carlos Sainz, ostatným pilotom sa to už nepodarilo.

Najvážnejší problém montrealského predpoludnia mal Nico Hülkenberg, ktorého auto zastalo priamo na trati. Múr ťukli obaja pretekári Williamsu Lance Stroll a Sergej Sirotkin, nuž a okrem toho sme videli aj niekoľko ďalších - ale nevinnejších - jazdeckých chýb.

Ideálne to nebolo ani v prípade Maxa Verstappena, ktorý sa približne po hodine jázd do boxov vrátil s defektom. Detaily o jeho príčine zatiaľ nepoznáme.

Druhý voľný tréning sa začne o 20.00 h nášho času.

Výsledky:

výsledky 1. tréningu pred VC Kanady 2018
f1.com

Zaujímavosť: Max Verstappen v tomto roku ešte nebol najrýchlejší v žiadnom z tréningov, ale to isté platí aj o kvalifikáciách a pretekoch. Teraz to konečne zlomil.

Nuž a v šiestej zákrute dostal šmyk Sergej Sirotkin, ktorý skončil až v múre!

Marcus Ericsson mal v ôsmej zákrute problém, po ktorom ostal otočený do protismeru.

Brendon Hartley bol v prvej zákrute mimo trate. Počas jazdy v tesnom závese za Force Indiou vraj stratil priľnavosť.

Pekný záber z dnešného tréningu: Bottas pred Vettelom.

Aktuálny rekord okruhu Gillesa Villeneuva je 1:11,459s. Od minulého roku ho drží Lewis Hamilton, ktorý bol v kvalifikácii o 330 tisicín sekundy rýchlejší ako Sebastian Vettel.

Lance Stroll trafil Múr šampiónov! Vpravo vzadu si to vyžiadalo defekt.

Max Verstappen skresal aktuálne maximum na 1:13,389s.

1:13,967s - prvé miesto pre Lewisa Hamiltona.

1:14,064s - Fernandovi Alonsovi sa na prvom mieste akosi zapáčilo.

Hulk dostal pokyny, že aspoň za pomoci MGU-K by sa mohol vrátiť do boxov, ale nepodarilo sa.

Fernando Alonso sa vrátil do garáže. To isté platí aj o mnohých ďalších pretekároch.

Červené vlajky! Nico Hülkenberg zastal na trati, vraj uviazol v neutrále.

1:15,240s - na prvé miesto sa posunul Fernando Alonso, ktorý sa po chvíli zlepšil na 1:15,006s.