F1.sk F1.sk

Hamilton hovorí o dobe kamennej: Kritizuje diskrimináciu žien a tmavších ľudí
zdroj: TASR/AP

Hamilton hovorí o dobe kamennej: Kritizuje diskrimináciu žien a tmavších ľudí

Lewis Hamilton bol oslovený s otázkou týkajúcou sa rebríčka stovky najlepšie zarábajúcich športovcov sveta, ktorý pravidelne publikuje magazín Forbes. V tom aktuálnom vydaní klesol z desiateho miesta na dvanáste, ale o to ani tak nešlo. Zarazilo ho, že do top 100 sa nedostala ani jedna jediná žena.

"Ukazuje sa, ako pozadu je tento svet," skonštatoval Hamilton, ktorého slová cituje stránka BBC Sport. "Neexistuje žiadny dôvod, pre ktorý by žena nemala zarábať toľko, ako zarábajú muži."

Hamilton použil ako príklad Serenu Williamsovú, ktorá bola pred rokom na 51. mieste, ale v poslednom období toho kvôli tehotenstvu a pôrodu veľa neodohrala. Zo stovky teda vypadla.

"Serena patrí medzi troch najlepších športovcov všetkých čias. Je nad mnohými ostatnými, ak aj nie všetkými, ktorí sú na tomto zozname. Sú tu teda veľké otázniky. Ženy vládnu svetu. Nerozumiem tomu. Len sa ukazuje, že naďalej žijeme v dobe kamennej. Musí sa to zmeniť. Ale kedy sa tak stane, to neviem..."

Hamilton okrem toho pripomenul, že cíti rozdiely aj po stránke farby pleti. Tmavší sú podľa neho diskriminovaní a napríklad na reklame nezarobia toľko, ako ich bieli kolegovia.

"Serena už hovorila o tom, aké je to ťažké. Súperila s Mariou Šarapovovou a mala lepšie výsledky ako Maria, ale Maria - a nielen ona, ale hlavne biele hráčky, s ktorými súperila - zarábali viac peňazí ako ona, aj keď jej výsledky boli lepšie. V spoločnosti ešte aj dnes zvádzame tento boj. Chvíľu potrvá, kým sa to zmení," dodal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk