F1.sk F1.sk

Podľa Neweyho je Verstappen dosť chytrý na to, aby sa poučil
zdroj: Red Bull Content Pool

Podľa Neweyho je Verstappen dosť chytrý na to, aby sa poučil

Max Verstappen je v posledných týždňoch ústrednou postavou mnohých formulových debát. V priebehu úvodných šiestich víkendov ročníka mal na trati viacero problémov, niekoľkokrát búral a párkrát si to odniesli aj jeho súperi. V Číne a aj nedávno v Monaku sa dokonca možno pripravil o víťazstvo.

"Všetci sme len ľudia," povedal na jeho adresu konštruktér Red Bullu Adrian Newey, ktorého slová cituje agentúra Reuters. "Môže sa pokúsiť otriasť sa z komentárov a názorov všetkých ostatných, ale keď sa dostaví takáto séria, tak už človek sám o sebe začne pochybovať. Pochopiteľne, že áno. Podľa mňa je však dostatočne silný na to, aby sa cez to dostal."

"Za sebou má nepríjemnú sériu. Je to skvelý jazdec, je veľmi rýchly. V určitom okamihu sa z toho dostane a opäť nastúpi na svoju cestu. Súčasťou života pretekára je aj to, že sa musíte učiť zo svojich chýb a on je dostatočne chytrý na to, aby to zvládol," zamýšľal sa ďalej Angličan.

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner dúfa, že náprava príde čo najskôr. "Potrebuje sa z toho poučiť a prestať robiť takéto chyby," skonštatoval Horner. "Sám to vie lepšie ako ktokoľvek iný. To, že máme takéto silné auto, ale tím beží len s jednou nohou, je frustrujúce."

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk